Uskotko mies kohtaloon?

Silloin joskus tuli ihmeellinen tunne siitä, kuinka meidän elämät tulee törmäämään toisiinsa jatkossakin. Sinun vihreissä silmissäsi oli arvoituksellinen katse, jota en kyennyt ratkaisemaan koskaan. Jäljen jätit minun tunteisiini.
2158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Oliko ne silmät sellaset vaaleanvihreät? Ei se arvoituksellinen ollut, se oli sekopäinen, varo sitä.

Äänestä

Minä en usko kohtaloon, uskon mun kalenteriin, jonka mukaan tulen törmäämään erääseen mieheen kesäkuun puolella :).

Äänestä

Kommentoi aloitusta


***** kirjoitti:

Silloin joskus tuli ihmeellinen tunne siitä, kuinka meidän elämät tulee törmäämään toisiinsa jatkossakin. Sinun vihreissä silmissäsi oli arvoituksellinen katse, jota en kyennyt ratkaisemaan koskaan. Jäljen jätit minun tunteisiini.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu