Ensin järvi kuivataan, ruopataan, katetaan 6 hehtaarin kokoisella lasikatteella. Sisälle kuormataan uutta saasteetonta maata, istutetaan trooppisia puita ja kasveja. Alue muokataan suistokrokotiileille sopivaksi suo-mangrove rämeiköksi. Vuoden 2014 keväällä Miamista tuodaan ensimmäiset 20 krokotiiliä ja 4 alligaattoria. Alueella liikutaan riippusiltoja pitkin 4 metrin korkeudessa ison maailman tapaan. Alueen lämpötila pidetään ympäri vuoden 25-30 asteen paikkeilla.. Keinotekoiset sadettimet tuottavat tarpeellisen 110%:n kosteuden.
Myöhemmin on tarkoitus, jos krokotiilit selviävät näissä olosuhteissa, tuoda puistoon myös anakondia ja vesipuhveleita!!
Myöhemmin on tarkoitus, jos krokotiilit selviävät näissä olosuhteissa, tuoda puistoon myös anakondia ja vesipuhveleita!!
Vastaukset 10
Vanhimmat
No, sehän on oikein mukava uutinen. Tuleeko haikaloja kans?
Sitten ei puutu kuin Horatio räpläämään aurinkolaseja päähän ja pois päästä.
Taikka Tavase. Tavase sopisi sinne rämeelle vähän helvetin hyvin. JEAAAAAAAAAAAAAAAAAAH!
Olet nero! Hah-hah-haa
Tiedän sen kertomattakin. ;-D
Olet kurja petturi. Ei tätä saanut vielä julistaa joka suuntaan.
Kunnanhallituksessa olemme tehneet kolme vuotta hartiavoimin työtä tämän hyväksi.
Tavasestakin irrottiin, että saatasiin rahaa tähän.
Nyt on Tampere luvannut rahoittaa sen jos me vuorostaan rahoitetaan heile se rantatunneli.
Suunitelan piti olla salainen, mutta sinä onneton kavalsit sen liian aikaisin.
Toivottavasti Tampere ei peru vaihtokauppaamme.
käräyttäkää tuo vuotaja on varmaan kunnanhallituksen jäsen ja tiätty perussuomalainen. nehän vastustaa kaikkea järkevää niinkun tätäkin.
tunneli tampereelle olsisi hyvä ja siihen sallitais vaan yksisuuntanen liikenne eli poispäin tampereesta. saatas nuo haisevat tamperelaiset siirrettyä vaikka nokialle ja ylöjärvelle
Tekö sitten tulisitte tamperetta asuttamaan, vai purettaisiinko tampere kokonaan pois haisemasta? ;-/))
tiätty et tamperelaiset pois ja puretaan koko höskä,
siinnä poistus samalla nuorisotyöttömyys.
tarpeeks kauan on siedetty tamperelaisten vatialan miehitystä nyt ne koettaa kaapata koko kangasalan
Kuulkaas Kangasalan pikku piiperot. teistä tehdään meille rahoittajia hankkeisiimme. äänivaltaa teillä ei tule olemaan senkin landepaukut
ja niinhän me teidätkin kainaloomme otamme loisimaan. ;P