- n,vuosi tunnettu,harvemmin nähty,mutta itselleni tähänastisin mielenkiintoisin henkilö,muutamia textiviestejä laiteltiin ihan kaverihengessä,mutta sitten alkoi olla hienoisesti muutakin.
Sovimme ekan tapaamisen hänen lähikaupunkiin (johon hän suotui hyvin) kuinka ollakkaan,kun sovittu päivä tuli, häneltä tuli textari "tervettuloa,mutta tapaaminen ei onnistu" ilman mitään selityksiä.
Noh,onneksi en ollut vielä kerinnyt lähteä! Sinkkuna todella turhauttavaa yritä valita kaikista varatusta ja myöskin ns,normaaleista henkilöistä ihmistä,joka kiinnostaisi edes vähän ja ei olisi varattu! Omallakohdallani tullaan kyllä hyvin nopesti takaisin realismiin.joka näköjään on nimeltään "vanhapiika" Tässä iässä (27) olisi jo kivaa läytää sopiva kumppani,mutta aina pelkkiä pettymyksiä!
En tajua,miten muut löytävät kumppanin niin helposti. Joillakin tuttavillani jo iässäni n,kolme pitkää parisuhdetta mennyt tai pysyvästi.
Pettymys taas kerran.
Niinpä_niin
1
300
Vastaukset
- Niin mitä?
Tää kuulostaa nyt siltä,et oisit vehdannu varatun kanssa? Vai menikö jotain ohi?
Vanhaksipiiaksi jää varmasti tolla menolla. Kasvata itelles selkäranka ja keskity vapaisiin ihmisiin. Ethän sä kuvittele,että saisit kumppanin ihmisestä,jolla on jo kumppani?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta
Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä531389- 1231334
Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun
...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa1231198- 1391025
- 101897
"Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut
Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten336829Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82724Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:
Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap54646Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen
Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist50633Lienee aika luopua siitä kaikesta
mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j64602