Jotka muuttavat yhteen ja otetaan yhteiseksi vaaviksi koira, sen kummempia harkitsematta. Sitten kuitenkaan ei keritä edes hoitamaan sitä koiraa, kun ollaan ensin töissä ja sitte harrastukset päälle. Koira saa kököttää kotona monta tuntia päivässä yksin ja ehkä tuossa välillä se käytetään tarpeillaan nurkan takana nopeasti.
Varsinki isot koirat tarvitsevat pitkiä lenkkejä ja myös jotkut pienetkin rodut ja muutakin puuhaa. Ottakaa mielummin vaikka joku kani tai hamsteri.
Varsinki isot koirat tarvitsevat pitkiä lenkkejä ja myös jotkut pienetkin rodut ja muutakin puuhaa. Ottakaa mielummin vaikka joku kani tai hamsteri.
Vastaukset 6
Vanhimmat
pitäskös sun tajutakaan ? Elä ja anna toisten elää. Että v.ituttaa tommoset kyylät ;/
vähä väärälle palstalle?
En tajua niitä pariskuntia, jotka rikkovat pulloja kaduille, vieläpä tahallaan. Niiltä voisin riisua kengät jalasta ja pistää kävelemään lasinsirujen päälle. Lasinsiruja löytyy joka paikasta ja koiraparkojen tassut menevät haavoille.
Toista se oli Talvisodassa!
no mitä ne pariskunnat teki pulloille talvisodassa?
Ne syötiin mukisematta
Koira on peto. Pois immeisiltä!