i20 40000km huolto

ii20

Minkä hintaiseksi on tullut ko.huolto ja missä?
Huollon mukaan siihen sisältyy moottoriöljyt suod, ilmansuodatin, raitisilmasuodatin ja sytytystulpat yleiskunnon tarkastelu.

10

728

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • takuuhuolto

      475 egua.

      • MunaPaavo

        Kanamunilla huoltoja makseta??


    • ALhkbf

      Ei sitä haiantaita kannata huoltaa. Huollot tulee maksamaan enemmän kuin sen kotteron arvo uutena. Ajaa vaan niin kauan kuin se romu kestää ja sitten paaliin. Ei sen käyttöikä kasva vaikka kuinka huoltaisi. Ja ei ole taloudellisesti kannattavaa. Sitten ostat uuden samanlaisen pas kan.

    • ainakin getsissä

      siellä se 300 euron paikkeilla pyörii.

    • E-emeli

      Ostin huhtikuussa i20 (1248/3cm kone) ja kokemukset ovat ihan positiiviset.
      Tein vaan väärän valinnan, liian pienen osktin olis pitäny ostaa i30 kompi mallin. Minkähän verran saa vajaat 6000 km ajetusta yksityisesti myytynä? Auton takuut seuraa auton mukana.

      • Neljännes pois..

        Kun ajat auton ulos liikkeestä, niin samalla hetkellä häviää arvosta 20%. Ja kun olet sillä autolla jo jonkin verran ajanut, niin vielä lisäksi 5%.

        Joten voit saada autostasi uuden hinta - 25%.


      • Hyundisti

        Ostitko tarjouskampanja-auton, jota myytiin toimituskuluineen 12600 euron hintaan? Nettiautossa käytettyjen pyynnit ylittävät tuon reilusti hinnan, joten oikean hinnan määrittely on vaikeaa.


    • La/Ro

      Myyn 8700 km ajetun vm. 2012 ajentun HyundI i20 Style Edtion 1,2 koneella Otettu käyttöön 20/4 2012. Mukaan tulee kesä renkaiden lisäksi Nokian talvirenkaat, kaksi vara rengasta (alkup. 80km ja kunnon normaali vuoden ympäri rengas) sekä Hyundain oma "suksi" kattoteline.
      Auto on ruotsissa ja myyn sen sairauden vuoksi.
      Auton takuut ehdot seuraa omistajan vaihtussa.
      Ei ongelmia, kulutus on vielä korkea kun sillä on ajettu niin vähän. nyt kulutus oli 5,1L/100km, uutena 5,6L/100km. Hinnasta sovin ostajan kanssa. Kiinnostuneet, antakaa yhteys tietoja.

    • 0654321

      Itsellä oli just toinen vuosihuolto (vähän yli 30000km mittarissa). Kyselin hintaa ja olis ollu 450e Tampereella (perustelivat korkeaa hintaa sillä että vaihdetaan tulpat ja jarrunesteet...). Itse vaihdoin raitisilmasuodattimet ja moottorin ilmansuodattimen niin lopulliseksi hinnaksi tuli silloin 340e.
      Ei kyllä merkkiliikkeelläkään ihan täydellisesti homma mennyt. Asentaja soitteli että olis auto valmis. Onneks tuli kyseltyä että oliko mitään ihmeellistä ja puhetta vähän hinnastakin - ei ollut vaihtanut jarrunesteitä (sano että kappas, sekin kuuluu huoltoon ja sano vielä vaihtavansa nekin).
      Koitin jostain netistä löytää listaa mitä mihinkin I20.sen vuosihuoltoon kuuluu, mutta en äkkiseltään sellaista löytänyt. Oletin että kuuluu myös auton ohjemien päivitykset, mutta ei kuulu (häiritsee vähän se ykkösellä niiaava lähtö, johon ensimmäisessä vuosihuollossa asentaja kertoi että saattaa tulla päivitys ohjelmaan jolla ongelma poisttu).

    • hunukas

      mulla maksoi toinen vuosihuolto 260 e auto on vm 2014. merkkihuolto pienellä paikkakunnalla satakunnassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      35
      4463
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      55
      3065
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      46
      2958
    4. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      30
      2763
    5. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      341
      2685
    6. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2665
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      2339
    8. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      54
      2085
    9. Suuri tulipalo

      Missä mikä palaa?
      Kiuruvesi
      5
      1981
    10. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1703
    Aihe