samsung LE32D585K ja CI+ kortinlukijasta

Eli, kortinlukija, ja kortti linkitetty, CI kortinlukija tungettu telkkariin, ja korttikin korttipaikkaan, mutta siittä huolimatta ei näy maksukanavia.
Ja on aikast kauan ollut makukanavalla, jotta se päivittyisi... mitä mä siis teen väärin, onko vinkkejä?
1129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

CI-valikko: Onko kortinlukijan ja kortin tiedot luettavissa? Jos ne on oikein asennettu, niin jossain vaiheessa sinne päivittyy oikeudet.
Et kertonut, mistä verkosta on kyse. Aikanaan oli Welholla ruuhkaa ja sieltä sanottiin, ettei välttämättä edes samana päivänä oikeuksia saada päivitettyä. Ehkä huomenna ne oikeudet ovat jo saavuttaneet korttisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhmä.... kirjoitti:

Eli, kortinlukija, ja kortti linkitetty, CI kortinlukija tungettu telkkariin, ja korttikin korttipaikkaan, mutta siittä huolimatta ei näy maksukanavia.
Ja on aikast kauan ollut makukanavalla, jotta se päivittyisi... mitä mä siis teen väärin, onko vinkkejä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu