Onkipaikat hakusessa

Kuka tietäis hyviä onkipaikkoja Martinniemen seudulta? Saako rannalta onkimalla apuroita vai pitäiskö olla vene?
71645
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kalasataman ja Mustan karin välinen pengertie on hyvä onkipaikka. Siitä lähtee ahvenia ja muutakin kalaa.

Äänestä
  • Viime vikkolla, Kalasataman ja Mustan karin väliseltä pengetieltä 5 kpl yli kiloisia Lahnoja

    Äänestä

onko Kiiminkijoella Putaalla mitään onkipaikkaa, johon helppo kulku?

Äänestä
  • Siikasaari, santaholma, kirkonkylän alue, niemeläntörmä, asemakylän rannat, jokikylän rannat, onhan näitä joka lähtöön, oikein kun paikan valitsee niin autolla pääsee 5 metrin päähän rannasta.. Sitten on toki erikseen ne kunnolliset kalapaikat, joita varten pitää vaivautua kävelemäänkin jo yhdet sata metriä ;)

    Äänestä

Mitä kalaa porukka pyytää/saa Asemakylän kohdalla rautasillan alapuolella? Eivät lie onkimassa ole mutta aina on porukkaa...

Äänestä
  • Taimenta ja harjusta sieltä saa jos ossaa pyytää, perhoilla pääasiassa kalastavat, mutta osaavat ottavat uistimillakin jalompia kaloja.

    Äänestä

Pengertieltä kannattaa onkia sataman puolelta, sieltä nousee ahvenia ja lahnoja niin paljon kuinj viitsii onkia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uus asukas kirjoitti:

Kuka tietäis hyviä onkipaikkoja Martinniemen seudulta? Saako rannalta onkimalla apuroita vai pitäiskö olla vene?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu