klo 18:00 - 2:00
SHOWTIME KLO 00:30
Liput 12 €
K-18
http://www.theftcityrecords.com/pimperock/
Wanhat Weturitallit
Myllykatu 1, 76100 PIEKSÄMÄKI
http://www.weturitallit.fi/
http://www.facebook.com/events/102138019925194/
- 00.30 Amoral
- 23.15 TO/DIE/FOR
- 22.00 Hammerhed
- 21.00 Gotham O.D
- 20.00 Turta
- 19.00 Lost Madison
- 18.00 Quake the Earth
AMORAL @ PIMPEROCK, Pieksämäki 16.5.
11
229
Vastaukset
- vill veta
Vähänkö repesin :D Nyt stylisti oottaa kotona kaulimen kanssa ja kysyy Arin kotiin tullessa että:- Missäs pimperossa sitä taas ollaan oltu?!!
Oliko teistä siellä kukaan mukana? Millanen oli setti?- QQ
setti oli just sopiva näille feministifestareille
- kjgjg
QQ kirjoitti:
setti oli just sopiva näille feministifestareille
sex n´ satan? :D
- höoljhkh
QQ kirjoitti:
setti oli just sopiva näille feministifestareille
Ai ei heru? :D
- lhokly
kjgjg kirjoitti:
sex n´ satan? :D
noup! http://twitter.com/#!/AmoralBand/status/203592832781529089/photo/1
pimperot hyppäs lavalle :D
- Adolf.Hipster
Oisko kellään laittaa videota keikalta?
- suffering
Anire.... et vois millään ylipuhua niitä? Sano et me kaapataan Ari Kuopiosta ja tehdään siitä orja ja kaikkee muuten.... :D .......jos ei onnaa, niin sanot vaan et sä latasit sen vahingossa samalla ku TO/DIE/FORit meni tuubiin ;D -Ei ne voi ikuisesti olla katkeria :D
Kiitti uusimmasta..
http://www.youtube.com/watch?v=jc0waSZrV5s&feature=plcp - pimpepieksä
Ei pojat ole ehtineet videoita katsoo, kun ne on lähdössä Aasian keikoille ja varmasti tosi täpinöissään eikä enää mieti menneitä keikkoja. Voinhan mä yrittää vielä hiostaa, jos sieltä jonkun saisi jakoon. :D
Mä olen luvannut, etten laita mitään keikkavideoita jakoon ilman lupaa, enkä viitsi noin sööttejä poikia suututtaa! :D
Ai sä olitkin löytänyt ton kuvista kyhäämäni "Dig Up Her Bonesin" , mä niin itse tykkään tosta biisistä, että oli pakko tehdä siitä joku kuvajuttu, vähä hämäriä kuvia, mutta haittaaks se?
http://www.youtube.com/watch?v=jc0waSZrV5s&hd=1- grillisti
Nyt ne saattaakin olla niin täpinöissään että saattavat jopa puolihuolimattomasti luvata :D hiillosta hiillosta :D
Kuvien hämäryys ei haittaa...vähän tunnelmaa.... Biisi on aivan loistava, akustinen versio x:ssä on kuunneltu muutamaan otteeseen. Eargasm. 3. Viimeinen kuva on super ;D
- it8it8ui
" Arspella" hienoja kuvia keikalta ;D Kiitos!
- nfdfhfhdfhh
Harmi, ettei tullut täältä videota vaikka parilta muulta yhtyeeltä festivaalilta tulikin pätkät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18010936Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-8710399Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2335841Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1804654Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313146- 1713135
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin391943Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2981528Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61360Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161294