Tarvitaanko HD-ready digiboksi, että voi katsella pelkkiä maksullisia SD-kanavia. HD-kanavia en tarvitse, mutta tarviiko se silti uuden boksin avatakseen tavalliset SD-kanavat?
Hd-ready digiboksi
6
294
Vastaukset
- HDvsSD
Mitenkähän olisi? Tämän päivän "pönttöpääpalkinto" kysyjälle!
- ei tarvi
Ei tietenkään tarvi, paitsi siinä tapauksessa että vastaanotat niitä sd-kanavia Dnan antenniverkon kautta koska ne on uudella lähetysjärjestelmällä lähetettyjä. Näitä sd-kanavia jotka vaatii käytännössä hd-boksin on mm. Showtime, Nat geo, ja muutama muu. Siis Dnan verkossa.
Digitan verkossa taas ei tarvi olla hd-boksia sd-kanavien vastaanottamiseen.
Kaapelissa ei tarvi olla hd-boksia sd-kanavien vastaanottamiseen. Sama pätee satelliittiin. Kaapelissa on, mutta kanavat ei näy welhon kautta. Asiakaspalvelu sössötti koko ajan linkittämisestä, mutta ei oo HD-boksia enkä tarvii HD-kanavia...eli vika on jossai muussa. Siis soittoa uudelleen...
- .............
No siellä on aspassa tietty joku asiantuntematon tyyppi, ei linkityksiä tarvita sd-boksien kanssa eikä ne edes siitä mitään ymmärräkään.
- fsdgafgasdfsdfasdfas
hyvä keino minkä tahansa firman aspan kanssa on kysyä että onko siellä töissä ketään, joka tekniset asiat ymmärtää edes auttavasti. yleensä sellainen kyllä löytyy, jos asiakas osaa vain kysyä sitä.
Siis mitä vittua! En jaksa koko ajan soitella tonne vikapalveluun ku ne tiiä asiasta mitään. Voiko boksi olla liian vanha ettei se lue welhon kortteja. Dna-kortti toimi reilu vuos sitte ihan hyvin...haluan katsella siis pelkkiä SD-kavanavia!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4018731Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1683101- 171534
- 741066
- 761048
- 271005
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta63968- 55943
Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss73904- 65890