Ilmalämpöpumpun plasma ja pure ym toiminnot

Te, joilla on ilmalämpöpumppu käytössä niin pidättekö päällä niitä ilmanpuhdistusjuttuja kuten plasma ja pure toimintoja? Vai annatteko olla pois päältä? Tuovatko ne otsonin hajua ilmaan vai huomaako sitä?
47626
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei ole koskaan ollut käytössä.

Äänestä

Käytössä on. Vähän ehkä parantaa ilmanlaatua... Ei mitään hajuja.

Äänestä

Onko otsoni sisäilmassa vaarallista?

Äänestä

Me oltiin uusia pumpun omistajia, ja vahingossa jäi päälle näppäillessä se otsonointi- tms. puhdistustoiminto. Katsoin välillä, että jaa tuollainenkin merkkivalo on päällä, mutta vasta jonkun päivän päästä otettiin ohjekirja käteen. Hajua tuli vähän ihmeteltyä, mutta se oli tavallaan miellyttävä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyselijä pumpuista kirjoitti:

Te, joilla on ilmalämpöpumppu käytössä niin pidättekö päällä niitä ilmanpuhdistusjuttuja kuten plasma ja pure toimintoja? Vai annatteko olla pois päältä? Tuovatko ne otsonin hajua ilmaan vai huomaako sitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu