Katainen on poikatollakko

Kun kuuntelee tuota muttihuulta, ei voi välttyä ajatukselta- miten tämä- voi- olla- pääministeri?

Leuka pyörii kuin kamelilla, mutta asiaa ei tule laisinkaan. Samaa vanhaa fraasia veivaa. Puhuu paljon sanomatta mitään.
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat
Aloittaja

Jos vertaa Vanhaseen, tai Kiviniemeen on ero valovuosia.

Äänestä
  • Just, just. Kun Kreikka keikahtaa, keikahtaa myös Katainen/Urpilainen peräairokaksikko.

    Äänestä

  • Hoh, hoh, hoooooooo kirjoitti:

    Just, just. Kun Kreikka keikahtaa, keikahtaa myös Katainen/Urpilainen peräairokaksikko.

    "Peräairokaksikko". Nauroin, nauroin, nauroin........ sittenkin vielä nau............

    Äänestä

Naulan kantaan.

Äänestä

Kyllähän poju tavan Tyhjäkäynti Jyrki on. Vähän näytti levänneemmältä, eiköhän enää ole ruukun kanssa ollut vähään aikaan tekemisissä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_8984182 kirjoitti:

Kun kuuntelee tuota muttihuulta, ei voi välttyä ajatukselta- miten tämä- voi- olla- pääministeri?

Leuka pyörii kuin kamelilla, mutta asiaa ei tule laisinkaan. Samaa vanhaa fraasia veivaa. Puhuu paljon sanomatta mitään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu