Nyt n jo menty selvästi kaikkien laadullisten rajojen alle lätkän MM-kisalähetyksissä. MTV3 näyttää ilmaiskanavilta vain Suomen pelit, ja nekin on saatu pilattua täysi ymppäämällä ne täyteen mainoksia. Normaalijärkisellä ihmisellä ei enää kyllä pinna riitä katsomaan uudestaan ja uudestaan samoja mainoksia jatkuvalla syötöllä. Myös pelilähetyksen seuraaminen on vaikutunut esim. hidastusten jäämisellä pois suurelta osin manosten viedessä lähetysaikaa kesken erän tapahtumien.
Tulen itse toteuttamaan ja kehoitan muitakin alkamaan ostoboikottiin niitä firmoja kohtaan jotka mainostavat MM-kisalähetyksissä.
Jääkiekko on lajina sellainen, että sen yhteyteen ei mainokset sovi kesken pelitapahtumien. Ennen ja jälkeen pelilähetyksen ja korkeintaan erätauoilla jossain määrin mainokset sopivat jääkiekkoon.
Jääkiekon MM-kisojen lähetysten taso heikko!
2
189
Vastaukset 2
- ahneus = MTV3 CANAL+
Kummolaa on haukuttu ahneeksi, koska MM-kisojen liput ovat niin kalliit, mutta todellinen ahneus on CANAL kanavalla. Mertaranta on laitettu maksukortin taakse ja ilmaisia pelejä selsotaa kaksi pelleä, jotka saavat ottelun tuntumaan kotikatsomossa hautajaisilta ! Lisäksi typerät mainoskatkot latistavat tunnelman.
Miksi joku Saukkonen on laitettu selostamaan sellaista lajia josta hän ei tajua mitään. Saukkonen on tavallinen rivitoimittaja, ei mikään selostaja kuten Mertaranta !
Kyllä kisat oli paljon paremmat kun ne näytettiin YLE:n kanavilla ! - 1752012
Oletteko katselleet Globenin Ruotsi - Tsekki välieräottelua? Kuvakulmat ovat aivan liian matalalta ja oikein silmiin sattuu. Pelistä ei saa mitään käsitystä. Kuin jollain amatöörikameralla kuvattua. Onko niin että antennitalouden canal -kortilla ei enää tee mitään? Päivällä ei myöskään nähnyt sitä slovakia-kanada ottelua. Nyt on siis maksukorteisssakin luokkajako toteutunut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1241355
Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu1411229Costa Rica on tympeän makuinen kahvi
Ostin kahvin hinnan romahduksen kunniaksi Costa Rican "Premium Blendiä". Piti olla sataprosenttista arabialaista. No ain711185Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.2391133Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,571016- 63901
- 83861
- 65677
Onkin niin, että olet hulluna minuun
mutta et uskalla sitä tuoda ilmi. Salaa haaveilet kiihkeästä suhteesta, vaan siihen se jää, ja syyksi esteet ja muut. S33658Vieläkään ei voi opiskella kursseja korkeakoulussa?
Vaikka lakiin tehty muutos hän ei saanut opiskella työttömyystuella. https://yle.fi/a/74-2024492513627- 39575
Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"
Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin14550- 32539
- 33534
Jälleen näin nainen unta sinusta
Aika usein tulet uniini, enkä tiedä, mitä se tahtoo minulle sanoa. Tällä kertaa en ollut kotonasi, vaan ulkona jossain t28529- 65508
- 29479
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari39475- 51461
- 24437