Jääkiekon MM-kisojen lähetysten taso heikko!

Katsoja

Nyt n jo menty selvästi kaikkien laadullisten rajojen alle lätkän MM-kisalähetyksissä. MTV3 näyttää ilmaiskanavilta vain Suomen pelit, ja nekin on saatu pilattua täysi ymppäämällä ne täyteen mainoksia. Normaalijärkisellä ihmisellä ei enää kyllä pinna riitä katsomaan uudestaan ja uudestaan samoja mainoksia jatkuvalla syötöllä. Myös pelilähetyksen seuraaminen on vaikutunut esim. hidastusten jäämisellä pois suurelta osin manosten viedessä lähetysaikaa kesken erän tapahtumien.

Tulen itse toteuttamaan ja kehoitan muitakin alkamaan ostoboikottiin niitä firmoja kohtaan jotka mainostavat MM-kisalähetyksissä.

Jääkiekko on lajina sellainen, että sen yhteyteen ei mainokset sovi kesken pelitapahtumien. Ennen ja jälkeen pelilähetyksen ja korkeintaan erätauoilla jossain määrin mainokset sopivat jääkiekkoon.

2

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ahneus = MTV3 CANAL+

      Kummolaa on haukuttu ahneeksi, koska MM-kisojen liput ovat niin kalliit, mutta todellinen ahneus on CANAL kanavalla. Mertaranta on laitettu maksukortin taakse ja ilmaisia pelejä selsotaa kaksi pelleä, jotka saavat ottelun tuntumaan kotikatsomossa hautajaisilta ! Lisäksi typerät mainoskatkot latistavat tunnelman.

      Miksi joku Saukkonen on laitettu selostamaan sellaista lajia josta hän ei tajua mitään. Saukkonen on tavallinen rivitoimittaja, ei mikään selostaja kuten Mertaranta !

      Kyllä kisat oli paljon paremmat kun ne näytettiin YLE:n kanavilla !

    • 1752012

      Oletteko katselleet Globenin Ruotsi - Tsekki välieräottelua? Kuvakulmat ovat aivan liian matalalta ja oikein silmiin sattuu. Pelistä ei saa mitään käsitystä. Kuin jollain amatöörikameralla kuvattua. Onko niin että antennitalouden canal -kortilla ei enää tee mitään? Päivällä ei myöskään nähnyt sitä slovakia-kanada ottelua. Nyt on siis maksukorteisssakin luokkajako toteutunut?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      221
      17122
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      169
      12184
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      41
      5970
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      64
      4852
    5. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      13
      4756
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      19
      3947
    7. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      84
      3575
    8. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      133
      2997
    9. 256
      1400
    10. Mitä toivot joululahjaksi ja

      mitä antaisit kaivatullesi? 😃
      Ikävä
      85
      1011
    Aihe