Nyt n jo menty selvästi kaikkien laadullisten rajojen alle lätkän MM-kisalähetyksissä. MTV3 näyttää ilmaiskanavilta vain Suomen pelit, ja nekin on saatu pilattua täysi ymppäämällä ne täyteen mainoksia. Normaalijärkisellä ihmisellä ei enää kyllä pinna riitä katsomaan uudestaan ja uudestaan samoja mainoksia jatkuvalla syötöllä. Myös pelilähetyksen seuraaminen on vaikutunut esim. hidastusten jäämisellä pois suurelta osin manosten viedessä lähetysaikaa kesken erän tapahtumien.
Tulen itse toteuttamaan ja kehoitan muitakin alkamaan ostoboikottiin niitä firmoja kohtaan jotka mainostavat MM-kisalähetyksissä.
Jääkiekko on lajina sellainen, että sen yhteyteen ei mainokset sovi kesken pelitapahtumien. Ennen ja jälkeen pelilähetyksen ja korkeintaan erätauoilla jossain määrin mainokset sopivat jääkiekkoon.
Jääkiekon MM-kisojen lähetysten taso heikko!
2
148
Vastaukset
- ahneus = MTV3 CANAL+
Kummolaa on haukuttu ahneeksi, koska MM-kisojen liput ovat niin kalliit, mutta todellinen ahneus on CANAL kanavalla. Mertaranta on laitettu maksukortin taakse ja ilmaisia pelejä selsotaa kaksi pelleä, jotka saavat ottelun tuntumaan kotikatsomossa hautajaisilta ! Lisäksi typerät mainoskatkot latistavat tunnelman.
Miksi joku Saukkonen on laitettu selostamaan sellaista lajia josta hän ei tajua mitään. Saukkonen on tavallinen rivitoimittaja, ei mikään selostaja kuten Mertaranta !
Kyllä kisat oli paljon paremmat kun ne näytettiin YLE:n kanavilla ! - 1752012
Oletteko katselleet Globenin Ruotsi - Tsekki välieräottelua? Kuvakulmat ovat aivan liian matalalta ja oikein silmiin sattuu. Pelistä ei saa mitään käsitystä. Kuin jollain amatöörikameralla kuvattua. Onko niin että antennitalouden canal -kortilla ei enää tee mitään? Päivällä ei myöskään nähnyt sitä slovakia-kanada ottelua. Nyt on siis maksukorteisssakin luokkajako toteutunut?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun694919KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1923850- 1903647
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?783299Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo502979- 252004
- 241971
- 1871857
- 301706
HULLU MERSU KUSKI LIIKKEELLÄ
Onko kukkaan pannu merkille shamppanjan väristä w211 mersua josta puuttuu taka puskuri, ajelee hirveitä nopeuksia keskus981406