Koskiko satakunnan kansan sivulla 16 oleva kirjoitus kuurolan raiskaajaa? Toivottavasti saa linnassa kunnon käsittelyn.
Kuurolan äijän tuomio?
dfcLSJFELJv
742425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 74
Vanhimmat
Kyllä juttu ja tuomion pituus siihen viittaa
raiskas...sus siunakkoo
Et taida ymmärtää mitä tässä jutussa on
Kyllä ymmärrän, jutussa on 16 vuotias raiskattu tyttö jonka yli viiskymppinen ukko raiskasi!! Ja sai tuomioksi melkein 2 vuotta linnaa!
jaa raiskas vai et taida tietää asiasta yhtään mitään siinä ei oo kyse muusta ku rahasta
Niin oikeus päätti, kohta kolme samasta perheestä kivensisässä
et monimuuki Kokemäeltä joutas kivensisään t Uunimiäs
ne Kuurolan miähet
Mahtaako se äijä koskaan todellisesti "kiven sisälle" joutua.
kyllä tuomio oli ehdoton eli linnaan lähtö tuli.
kai se vielä valittaa ja sitten tuomio muuttuu . 10 päivää yhdyskuntapalvelua
siis sehän valitti jo, mutta linnaa tuli, ehdotonta!!
Ei se mihinkää joudu, eikö sillä ole panta jalassa
Millonkohan tuomion suorittaminen alkaa, vai suorittaako sen kotona
Joko lähti suorittamaan
On lähtenyt
Sinne vain kaikki kaunaiset kokemäkeläiset toistensa raiskaajat. Linnaan vaan ja valta kunnon kauvatsalaisille, jotka raiskaavat vain omiaan.
vihdoinki linnaan seki paskiaine sinne vaan koko perhe ei heist ooo ko haittaa luusereita ovat perheen akat myöski köyhiä rumia ja luulee niin olevas
eipä täältä kokemäeltä löydy yhtään kaunista tyyppiä ja jos joku väittää muuta ni käyppä kattomassa itteäs pelistä ja eipä kokemäeltä montaa rikasta ihmistä löydy
Täällä on kyse nyt tuosta miehestä, ei mistää muusta, ni miks ihmeessä pitää ottaa puheeks koko perhe? Kukaan ei ole täydellinen. Sinä "rikasrakas" , oletko ite komee tai kaunis tai jotain?? Sinuna en lähtisi haukkumaan toisia kuulopuheiden tai muitten juttujen perusteella. Ja hyvällä omalla tunnolla sanon, että perheen tunnen, mutten mä niitä lähtis haukkumaan yleisesti. Mies teki väärin, sitä en hyväksy, mutten mä lähde häntä sentään haukkumaankaan. Ja pojat lusii joo, muttei sekään sitä tarkoita että heitä täällä mollata tarvii! Kaikki elää elämäänsä niinkuin tahtoo ja he tietävät itse ne riskit. Säästäkää perhe näiltä puheilta, ja menkää itseenne. Miettikää omalle kohalle miltä tuntuu ku puhutte puuta heinää ja haukutte koko ajan ja tuotetaan pahaa mieltä.. Ottakaa kunnolla asioista eka selvää ennenku lähette tuomitsemaan ihmisiä!!!!
Nyt kyllä, aivan pakko sanoa, että tämä kyseinen perhe saa ihan sitä mitä tilaa.
Joo joo, varmasti jokainen katssoo elämänsä aikana ja montakin kertaa peiliin. Miettiä sopisi nyt vain, että onko yksikään ko.perheestä kertaakaan katsonut peiliin?
Hyvähän sitä on yhteiskuntaa syyttää jne systeemiä, mutta hei, ihna totta, SITÄ SAA MITÄ TILAA.
Nimenomaa...ei niitä tarvitse yhtään puolustella. Mitään sanoja ei tarvitse säästellä...koskaan mitään hyvää eivät ole muille tehneet, vaan ainoastaan haittaa. Niillä jos kellä riittää vihamiehiä, ja sen he ovat IHAN ITSE ANSAINNEET. On se nyt kumma, jos yksi perhe saa elää miten haluaa/ tehdä mitä lystää...ja silti "meidän tarttis katsoa peiliin ". Etpä sinä - ex-satakuntalainen- ihan kaikkea sitten tiedä kun olet noin puolustuskannalla :) Minä ainakaan mieti ikinä, jos tuosta väestä puhutaan...laakista kerron kyllä mielipiteeni! Sossunelättejä koko väki...mitään muuta tehdä kuin pahuuksia. Ja ei minun ainakaan tarvii pelätä mitä minusta puhutaan...en tee läheskään kaikkea niitä asioita mitä tuo kolmikko on tehnyt :DDDD P.S On jo tuomittu, oikeudessa ja ihmisten silmissä :D
Vai että pitää kaikkien saada elää kuten tahtoo!!!! mikä oikeus noilla paskiaisilla sitten on kulkea varastelemassa ihmisten nurkissa??? eikö varkauden kohteeksi joutuneilla olisi ollut oikeus elää kuten tahtoo eli rauhassa tulematta rosvotuiksi??
kuinka tyhmä on ihminen joka ajattelee että ainoastaan rikollisilla on oikeus elää kuten tahtoo?? kyllä on yksinkertaista väkeä!!
vai pitäs perhe säästää näiltä puheilta, miksi? ketä he säästivät kun ryöstivät, rosvosivat ja raiskasivat???
ei ne perkeleet pysty katsoo peiliin ku oksettaa varmaan itseeki ja tuskin niillä edes on ? :D HAHAHAHA! siinä perheessä ei ole kuin yksi joka todellaki pitäis säästää MUULTA PERHEELTÄ ennenku on piloilla sekin raukka sääliks käy ja on suuri ihme että se muksu vielä on ''kotona'' kumpa viranomaiset tekisivät asialle jotakin..
voiko olla tottakaan että nuoren tytön annetaan olla raiskari isän, väkivaltaisten veljien ja äidin luona jolla ei ole mitään annettavaa. paska yhteiskunta
köyhävaras
http://www.youtube.com/watch?v=nEv9jal0Wx4 VITTU HIKOILE SAATANA
kos se lähttee lusimmaa?
pirihuora on varmaan tyytyväinen rahankerjuusta.....
Raiskari pedofiili on varmaan tyytyväinen tuomiosta.....
– Nykyisin ihmiset haluavat aina vain lisää ja lisää, enemmän kaikkea.
– Onhan niitä sellaisiakin, jotka ovat sitä iloisempia, mitä vähemmän saavat.
– Ketkä muka?
– Tuomiotaan odottavat rikolliset.
Montako niistä vähäjärkisistä on tällähetkellä vapaan
kaks vai kolme käsittääkseni, mutta nekin odottaa millon määrätään tuomiota istumaan, tuomiotha on annettu jo. kaikki ne kohta linnas on.
eihän niistä lusimaan lähde vielä kuin yksi, toiset saivat yhdyskuntapalvelua ja ehdollista niinkuin aina.. niin ja eikös tämä (ohi)ampuja ala pääsemään kotiin äitimuorin luokse tässä lähitulevaisuudessa?
Onko "audi mieskin" lusimis jonossa
Kuka on Audi mies
eikö se oo yksi veljeksistä,joka ajelee punaisella audilla RFX-115 katsastamatta ja liikenteestä poistettu.
Eikö sossu antanukka katsastusrahaa?????
Oot vissiin oikee kytänny että millä ihmiset ajelee, ja oikee ottanu selvää että onko auto katsastettu yms.. kyl on sullaki tylsä elämä. Taidat olla joka kerta jossain kyttäämässä kun kuurolan pojista on kysymys? ja kirjottelet tänne tuntomerkkejä toisten autoista. Onko se sulta kenties pois jos toisella on auto katsastamaton yms? ei tietääkseni... Oisko susta kivaa että otetaan sun autosta rekkari ylös ja katotaan että onko katsastettu ja kirjotetaan tänne sun autostas.
kyllä se on aina toiselta pois,siltä joka tunnollisesti MAKSAA oman autonsa leimat. miksi vallan leimailla autoja kun tollaset pölvästit ei sitä tee? vaikka laki niin määrää. lain koura koskee kuitenkin kaikkia.
Ei niillä ole varaa hankkia sellaista autoa jonka saisi leimattua, romuja vaan, surkeita.....rekisteristä poistettuja paskoja .
Eihän niillä kellään oon ees kortia (vapaan olevilla)
hei nyt ihmiset. Lakatkaa utelemasta toisten asioita. Eikö teillä ole omaa elämää? Touhu on taas ku 80w martat olis koolla. Antakaa toisten elää ninkuin he haluavat. Ja tiedoksi kaikille martoille sini on myöntänyt että asia ei pidä paikkaansa. Rahan ahne hu..ra! Et eiköhän vois antaa olla. Eipä nämäkään ihmiset teidän asioista ole kiinnostunut. T. K
On ihan kiva lukee tään porukan toilailusta voiko olla hölmömpää sakkia edes pilaohjelmissa tästä voisi tehdä ohjelman "kokemäen tyhmimmät rikolliset " tai idiootit on parempi ilmaisu
idiootti olet ite. Meistä parempia rikollisia saa hakee. Lähe joskus keikal mukaa ni saat enemmän juaruttavaa, tietäsit kato kaiken varmaks ni ei tarvi arvailla mein tekemisiä? Ei se keikka vaan sen hauskuus.. xD tiätäsitte vaan faktat.. Voi ku o moni aihe jääny keskustelematta ku ette o ollu kärppänä. T kuurolan sakki, se täydellinen sakki ;)
sossu teidän elämänne omistaa, niin teette ku tantat sanoo tai jäätte ilman rahaa, totelkaa sossutätiä niin saatte muutaman lantin.
Onneks olkoon kuurolan sakki! Ei se keikka vaan se tuomio! kylläpä kannatti! Olette tosi noloa sakkia.
mahdatko itse sitten olla täydellinen? enpä usko.
kokemäen parhaat nakkivarkaat
oli keikalla kovalla koko perhe
vaan jäipä snägärin luukkuun kiinni perse
ei tuntunut pojasta kivalta tuo
niimpä hän itseään humalaan juo
vaan onneksi oikeus vain pienen tuomion suo
sä vissiin oikeen tiiät et mimmonen tuomi on kenelläki? eikö sullakaan oo muuta tekemistä kun pilkata ja kirjotella toisista ihmisistä? Onha noi kuurolan pojat kans ihmisiä. Sustakin ois varmaan tosi kiva että susta kirjoteltais tänne kaikkee p****a?! ja kirjotettais sun perheestä yms? menisit hieman itseesi. :)
antaa palaa! ei ole hävettävää eikä salattavaa.. niin että näytäppä paljonko perheestäni tiedät? :) p a s k a a en ole kirjottanut ja kyllä tiedän millainen tuomi (taidat tarkoittaa tuomiota) on kenelläkin.
tuomiot on ihan julkista tietoa ja kaikkien saatavilla.
kyllä se tietää moni muukin paljonko kelläkin on tuomiota , kun pöytäkirjat voi kuka tahansa hakea satakunnan käräjäoikeudelta pientä maksua vastaan .
Jos tämä perhe alkaisi elää "normaalia" elämää, olen aivan varma että nämät kirjoitukset loppuisivat ja he saisivat olla rauhassa..Eikö jo olisi aika alkaa elämään niinkuin muutkin normaalit ihmiset .miettikääpä tätä ko. perhe
ei voi muuta sanoo ku että voisitte hankkia elämän, ja antaa toisten elää miten haluaa. Ei se ole teiltä pois jos toiset toilailee ja on istumassa, vai onko?? nähtävästi, kun näette noin paljon vaivaa kytätäksenne toisten asioita ja tietoja.. ei teitä voi muuta kun nauraa.. :D
ai että ei ole meiltä pois kun varastatte kaiken mikä irtoo?! keltähän se sitte on pois?
Anteeksi mutta.... ootko oikeasti tyhmä vai todella tyhmä?
Keneltäkö se on pois, että toiset ansaitsevat elantonsa rehellistä työtä tehden, kun taas toiset rötöstelleen muiden omaisuuksia? Jos tällä linjalla mentäis, että jokanen sais pihistää kaiken mikä vähänki irtoaa, ni eihän täällä kukaan enää töitä tekiskään.
Sitä paitsi meidän rehellisten työssäkäyvien ihmisten veroista menee noittenkin hulttioiden vankilaelättäminen!!
Pentti on hyvä ja hankkii hieman elämänkatsomusta eikä elä pää pensaikossa.
Puhut asiaa, me töissä käyvät maksamme kusipäiden elämän niin kivensisässä kuin muutoinkin.mikäköhän mahtaan olla perheen "vahvuus" tällä hetkellä vankila/vapaa
linnas on aikaa nauraa.
ja taas on viikonloppuna tapahtunu.......
mitä nyt on tapahtunu viikonloppuna? onko kolmikko ollu taas liikenteessä?
kuulemma! harjavallan puolessa.
Nakkivarkaissako?
Jäikö idiootit taas kiinni
TEAM PEFFAPOJAT........vai TEAM NAKKIPOJAT??
ehkä TEAM NAKKIPEFFAT...? ;)
Mitä ne teki ny?
Eikö ne jotain tökänny
toisiaan taisivat taas tökkiä nakeilla
pikkuprinssit heiluu kohta pampun tahdissa.
SK/Jokilaakso tarinoi "Miestä puukotettiin ravintolassa Harjavallassa".
Oliko asialla taas kuurolan poijaat
http://www.sydansatakunta.fi/Uutiset/1194774818539/artikkeli/riidan paatteeksi puukosta.html
http://www.satakunnankansa.fi/Satakunta/1194778872039/artikkeli/kuurolan kahakan tuomiot pysyivat voimassa.html
Eiks teil oo muut elämää ku miettii toiste asioit :DDD