Myydään saksalainen esteratsuponi tavoitteelliselle ratsastajalle.
S. -97, säkäkorkeus 145, väri palomino. Re. Kisaa 80cm ja 90 cm, potentiaalia 120cm. Ko noin heippo B. Unelmaponi hoitaa, ei omaksu huonoja tallitapoja. Poni on nopea ja kuumenee hypätessä, ei sovellu ihan aloittelijalle. Sopivan ratsastajan kanssa sijoittuu melkein aina. Maastovarma ja tulee toimeen kaikkien kanssa. Poni on nähtävänä Helsingin Tuomarinkylässä. Luovutaan ratsastajan vaihto-oppilaaksi lähdön vuoksi.
http://www.youtube.com/watch?v=jVPb7HplXXk
http://www.youtube.com/watch?v=CQQV9pplnI4&feature=relmfu
http://www.youtube.com/watch?v=4Aes1X9uC4Y&feature=relmfu
Yst.terv. Anni 0500446683
Poni myynnissä
11
771
Vastaukset
- TäydellinenTarjous
monella sadalla??
Meilaa mulle :[email protected]
asun maalla niin olisi käytössä talli ja laidun.
Olen kova maastoilemaan ja olen osaava ratsastaja. - Mmm
Minkä hintanen?
- ?!
juu, mitä maksaa???
- !!!
onko myyty jo? ajattelin että jos sopivaan hintaan löytyy niin vanhemmille käy!!!
- kk
onko myyty?? ja hintaa?
- vanhempi
Tuolla ilmoituksessa luki, että 7000e. Aika kova hinta 16v. ponista. Onkohan jalostusarvoa,vai onko poni ruuna? Ruunasta en maksaisi noin paljoa. Vaikka hyppäisi kuuhun. Moni 16v. poni on hintahaarukassa 2000-4000e. Paitsi jos jotain jalostusarvoa.
- PONISÄÄLIÄ
Älkää ostakoo tuota ponia kaverini kävi katsomassa (hänellä nyt toinen poni) Arjelia ja se oli ihan hullu... Omistaja oli ridannu joku 1.5 v ku sai arjelin. Ei koskaan melkeen ratsasta kouluu vaa hyppää eikä ees verkkaa ponia! Arjel huitoo kokoajan päätään ja ratsastaja on ratsastanut sillä väärin ym. Samalla selvisi että ponin jalat ovat ihan rikki kun ratsastuksen opettaja ja eläinlääkäri kävi eli ei ole terve! SAmalla kun kaverini kävi katsomassa omistaja kertoi että poni on herkkä päästään ja huitoo kun sitä hoidetaan joten omistaja sitoi ponin pään aina riimulla kiini ponin etujalkoihin :(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Hirvee rääkäääääjä!
TÄMÄ ON TOTTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! - voiei
Kauhistuin, ponisääliä kun sanoit että '' Samalla kun kaverini kävi katsomassa omistaja kertoi että poni on herkkä päästään ja huitoo kun sitä hoitetaan joen omistaja sitoi ponin pään aina riimulla kiinni ponin etujalkoihin '' HUI:oo!!!KAMALAA:c!
- Arielin ylläpitäjä
Tuo mitä kerroitte ei pidä paikkaansa, poni on herkkä päästään, jota ei ole aiheutettu sen asuessa suomessa, poni asunut saksassa nuorempana ja muutti 9veenä suomeen.
Ponin omistajat suomessa hoitivat ponia asiallisesti, eivätkä sitoneet sitä mininkään kiinni, koska ponilla on vetopaniikki.
Poni on myös haastava ratsastaa, mutta osaavalla ratsastajalla ja ajan kanssa siitä tulee hieno.
Ehkä tämä joka ponia kävi kokeilemassa oli itse aloittelija eikä pärjää kuumahkolle ponille, ja kaveri ei osaa nimeä kirjoittaa edes oikein, se on Ariel, ei arjel.
Poni tällä hetkellä minulla ylläpidossa kesään asti, jolloin omistaja tulee takaisin vaihdosta ja ottaa ponin itsellensä tai myy. - Arielin ylläpitäjä
Arielin ylläpitäjä kirjoitti:
Tuo mitä kerroitte ei pidä paikkaansa, poni on herkkä päästään, jota ei ole aiheutettu sen asuessa suomessa, poni asunut saksassa nuorempana ja muutti 9veenä suomeen.
Ponin omistajat suomessa hoitivat ponia asiallisesti, eivätkä sitoneet sitä mininkään kiinni, koska ponilla on vetopaniikki.
Poni on myös haastava ratsastaa, mutta osaavalla ratsastajalla ja ajan kanssa siitä tulee hieno.
Ehkä tämä joka ponia kävi kokeilemassa oli itse aloittelija eikä pärjää kuumahkolle ponille, ja kaveri ei osaa nimeä kirjoittaa edes oikein, se on Ariel, ei arjel.
Poni tällä hetkellä minulla ylläpidossa kesään asti, jolloin omistaja tulee takaisin vaihdosta ja ottaa ponin itsellensä tai myy.Ja vielä, että ponin jaloissa ei ollut sanomista elokuussa 2012 jolloin teimme ostotarkastuksen. Eikä muutenkaan ponilla todettu mitään terveyshaittoja.
- salla1994t
hei onkohan poni jo myyty olisin kiinnnostunut :)?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.5044156Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek173239Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2832253Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia4592103Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.861446- 1571333
Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel631238- 641155
- 811105
Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä411058