on jatkuvassa laskussa kun 1,.5 promillea maailman ihmisistä ( Kreikkalaiset ) on ylivelkaantunut? Kyllä täytyy pörssin ja maailman talouden olla luhistumispisteessä. Vai miten muuten voi asian selittää? Jos joku vanhan maailman 1,5 promillen maa popistuu markkinoilta ostamasta tuotteita ulkomailta niin varmasti joku kehittyvä Aasian tai Etelä-Amerikan maa korvaa sen. Miksi siis sotkeutua lillukan varsiin?
Vastaukset 1
- adjgccvvv
Nythän on niin että ihminen on laumaeläin; kun yksi rykäisee, kaikki kääntyy, kun se pinkaisee juoksuun, kaikki pistelee perässä!
Nyt on aika ostaa kun halvalla saa, eikä sitten kun hinnat ovat korkealla.
On se nähty niinkin päin että huippuhinnoilla kaikki vaan ostaa..ostaa..ostaa..
Melkein koko maailma on alennusmyynnissä. Tietysti tämänkertaisessa "lamassa" on merkittävässä asemassa myös nuo eläke- ynnä kaikkien muiden yhtiöiden pomojen perusteettomat satakertaiset palkat ohkeraan työntekijään verrattuna.
Hallitukset ja narrit varastavat senkuin kerkeävät, kun ei juurikaan ole kovaa vastustusta, eikä mistään hyvin hoidetusta huijauksesta joudu tiilenpäitä lukemaan; hommahan on hoidettu laillisesti ennalta sovittujen manöövereiden mukaan. Ja raha tulee enemmän kuin jaksaa tuhlata, ja kansa maksaa!
Hyväksyjiä pitää syyttää, ja hyväksyjät itseään saavat syyttää kun käy huonosti!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1511431
Mahdoton tilanne
Täällä monella tuntuu olevan jumissa oleva tilanne. Joillakin kaipuu ja ikävä on kestänyt jo vuosia. Osapuoli/puolet ova100960Välillä tulee haikeus
Et kaikki päättyi näin. Etten saanut vastauksia. Ei meitä oltu tarkoitettu. Niin se vain on.78894Tunteilla leikkiminen
Oletko leikkinyt kaivattusi tai jonkun kiinnostuneen tunteilla, pelannut jotain peliä tai pelleillyt asioilla? Miksi?113825- 41722
- 108632
Mä olin ihan peloissani sun lähellä
Huomasitko? En uskaltanut edes katsoa sua. Näin sivu silmällä sun vinon hymyn. Oliko hyvä vai paha juttu kun tulit lähel22574On ikävä sinua ihana
En jaksa syvempiä tuntoja enää kirjoittaa. Kaipaan sinun läsnäoloa ja läheisyyttä nainen. Hyvää yötä.28553- 46536
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla
Rydmanin lista lääkkeistä joista poistetaan Kela-korvaus julkisen potilailla (yksityisen asiakkaille Kela-korvaus jätetä364507