Maailman pörssit

lohikakso

on jatkuvassa laskussa kun 1,.5 promillea maailman ihmisistä ( Kreikkalaiset ) on ylivelkaantunut? Kyllä täytyy pörssin ja maailman talouden olla luhistumispisteessä. Vai miten muuten voi asian selittää? Jos joku vanhan maailman 1,5 promillen maa popistuu markkinoilta ostamasta tuotteita ulkomailta niin varmasti joku kehittyvä Aasian tai Etelä-Amerikan maa korvaa sen. Miksi siis sotkeutua lillukan varsiin?

1

94

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • adjgccvvv

      Nythän on niin että ihminen on laumaeläin; kun yksi rykäisee, kaikki kääntyy, kun se pinkaisee juoksuun, kaikki pistelee perässä!
      Nyt on aika ostaa kun halvalla saa, eikä sitten kun hinnat ovat korkealla.
      On se nähty niinkin päin että huippuhinnoilla kaikki vaan ostaa..ostaa..ostaa..
      Melkein koko maailma on alennusmyynnissä. Tietysti tämänkertaisessa "lamassa" on merkittävässä asemassa myös nuo eläke- ynnä kaikkien muiden yhtiöiden pomojen perusteettomat satakertaiset palkat ohkeraan työntekijään verrattuna.
      Hallitukset ja narrit varastavat senkuin kerkeävät, kun ei juurikaan ole kovaa vastustusta, eikä mistään hyvin hoidetusta huijauksesta joudu tiilenpäitä lukemaan; hommahan on hoidettu laillisesti ennalta sovittujen manöövereiden mukaan. Ja raha tulee enemmän kuin jaksaa tuhlata, ja kansa maksaa!
      Hyväksyjiä pitää syyttää, ja hyväksyjät itseään saavat syyttää kun käy huonosti!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      58
      7445
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2886
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      140
      1704
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1629
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1438
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1374
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      119
      1033
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      46
      789
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      697
    Aihe