Pro-Ikaalinen aikoo kerätä rahaa kauppakeskuksen saamiseksi Ikaalisiin. Nyt olisi korkein aika tutkia osallisten taustat, keräyslupa-asiat,verotusseikat(lahjaverot yms), keräykseen osallistuvien taloudelliset ja poliittiset kytkökset, lepakot, liito-oravat sekä kaikki mahdolliset seikat, jolla kuppauskeskusta ei saataisi Ikaalisiin.
Lyödään yhdessä luu kurkkuun puuhamiehille. Rahan kuppaaminen asiakkailta saa luvan loppua.
Jaakon sahdintekokin saatiin loppumaan, miksei sitten yksi kuppauskeskuskin!
Lyödään yhdessä luu kurkkuun puuhamiehille. Rahan kuppaaminen asiakkailta saa luvan loppua.
Jaakon sahdintekokin saatiin loppumaan, miksei sitten yksi kuppauskeskuskin!
Vastaukset 12
Vanhimmat
Tuolla suunniteluulla alueella asustaa tiukasi suojeltu
lettonilviäinen joten ilmoitappa Heliinille ja alueen
rauha on taattu
Voiskohan joitain taloudellisia faktoja vähän junailla????
Ari ja Hannu Tarvitsevat kaiken ulkopuolisen avun. He ovat tehneet jo paljon asian eteen.Nyt pitäisi muiden olla tukemassa heitä yhtenä rintamana. Vaarana on että kuppauskeskus rakennetaan ikaalisiin jollei nyt toimita. Sitten on myöhäistä katua. Kaikki kauppakeskusta vastustavat talousihmiset, lakimiehet,biologit ym. äkkiä mukaan.
edelleen, eihän Heiska sitä kauppakeskusta vastustanut, VAIN SITÄ ETTÄ KUNNAN RAHOJA SIIHEN SOTKETAAN!!!!!
Heiskahan vastustaa kaikkea. Sen takia häntä äänestänkin!
Heiskaa minäkin äänestän. Ari osaa pistää vouhottajat hiljaseksi.Mitä ikaalinen tekee jollain kauppakeskuksella. rahat vaan menee sinne
Toivokaamme että rakentajilta loppuu rahat.Eloon ja Lielahteen kyllä pääsee eikä kukaan Ikaalislainen saa ostoksistamme hyötyä.
Rakentajayhtiö on kiinnittänyt kaikki velkansa kauppakeskukseen. Puuttuvaa neljää milliä ei voi enää vakuutena ottaa kauppakeskuksesta. Nyt kun kaupunki ei tiettävästi lähde rahoittamaan sitä puuttuvaa neljää milliä jostain se raha on kaivettava. Pankit eivät tiettävästi lähde tällaiseen riskirahoitukseen nykyaikana mukaan pelkästään omalla riskillä. Helposti kustannusarvio ylittyy ja jostain tärkeästä aletaan rakennusvaiheessa säästämään. Aika kitsas rakennusprojekti on aloitettu.
Kyllä tuon kuppauskeskuksen työt saisi nyt lopettaa lopullisesti ja haudata koko ajatuskin maan uumeniin.Se on ihan totta että kuppauskeskukseen ei kerta kaikkiaan riitä maksavia asiakkaita niin paljon et kauppa kannattaisi.Lopettakaa nyt hyvän sään aikana ettei koita se perjantai ellei peräti pitkäperjantai.
lahtarit vaan rikastuu lisää.tampereelta saa ihan samat palvelut!
Vieläkö niitäkin on. Luulin että ammattikunta jo loppui. Heiska ja muut persujen kannattajat ovatkaikki höynäytettyjä kuten jeesuksen jobbarit. Soini on päähöynyttäjä.
Kirjoittelusta huolimatta työt jatkuvat. Hyvä niin.