mustasukkaisuudesta

sunflowerXXX

minulla on ongelmaa mustasukkaisuuden kanssa.
exän kanssa oli vähän väliä riitaa kun edessäni flirttaili 'ystävättärien' kanssa ja lähetteli näiden kanssa kaikenmoisia seksiviestejä (kyllä tutkin hänen puhelimensa useasti). noh mainitsin asiasta ja mitään muutosta asiaan ei tullut, lopulta jätin hänet tosin muista syistä, oli väkivaltainen.
Nyt on/oli uusi oikeasti ihana mies ja hän kertoi että on ollut ns.panosuhde erään hänen hyvän kaverin kanssa, nyt ovat kuulemma ystäviä vain. No tämän kuultua lopetin suhteen vähän ajan päästä koska edellisessä suhteessa tuli näistä asioista vähän väliä riitaa ja itselle niin paha mieli enkä pysty luottamaan että kyseessä on vain ystävyys.
Olenko nyt sitten liian mustis mielestänne??

1

294

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "kuutamolla"

      Toivotaan että teille ei tule riitaa tai muuten voi olla että mies hakee lohtua siltä naiselta kenenkä kanssa oli panosuhteessa. Tietenkin voi olla niin että se on taakse jäänyttä elämää, mutta jos tämä mies pitää usein yhteyttä tähän ystäväänsä niin sinulla on kyllä syytä epäillä.

      Onnea matkaan...tilanne ei ole kyllä helppo noilla historioilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      205
      7054
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4652
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      40
      4353
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      73
      3292
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1955
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1716
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1680
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1583
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1469
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1247
    Aihe