mustasukkaisuudesta

sunflowerXXX

minulla on ongelmaa mustasukkaisuuden kanssa.
exän kanssa oli vähän väliä riitaa kun edessäni flirttaili 'ystävättärien' kanssa ja lähetteli näiden kanssa kaikenmoisia seksiviestejä (kyllä tutkin hänen puhelimensa useasti). noh mainitsin asiasta ja mitään muutosta asiaan ei tullut, lopulta jätin hänet tosin muista syistä, oli väkivaltainen.
Nyt on/oli uusi oikeasti ihana mies ja hän kertoi että on ollut ns.panosuhde erään hänen hyvän kaverin kanssa, nyt ovat kuulemma ystäviä vain. No tämän kuultua lopetin suhteen vähän ajan päästä koska edellisessä suhteessa tuli näistä asioista vähän väliä riitaa ja itselle niin paha mieli enkä pysty luottamaan että kyseessä on vain ystävyys.
Olenko nyt sitten liian mustis mielestänne??

1

326

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "kuutamolla"

      Toivotaan että teille ei tule riitaa tai muuten voi olla että mies hakee lohtua siltä naiselta kenenkä kanssa oli panosuhteessa. Tietenkin voi olla niin että se on taakse jäänyttä elämää, mutta jos tämä mies pitää usein yhteyttä tähän ystäväänsä niin sinulla on kyllä syytä epäillä.

      Onnea matkaan...tilanne ei ole kyllä helppo noilla historioilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2240
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      853
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      825
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      806
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      531
      749
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      75
      674
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      650
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe