mustasukkaisuudesta

sunflowerXXX

minulla on ongelmaa mustasukkaisuuden kanssa.
exän kanssa oli vähän väliä riitaa kun edessäni flirttaili 'ystävättärien' kanssa ja lähetteli näiden kanssa kaikenmoisia seksiviestejä (kyllä tutkin hänen puhelimensa useasti). noh mainitsin asiasta ja mitään muutosta asiaan ei tullut, lopulta jätin hänet tosin muista syistä, oli väkivaltainen.
Nyt on/oli uusi oikeasti ihana mies ja hän kertoi että on ollut ns.panosuhde erään hänen hyvän kaverin kanssa, nyt ovat kuulemma ystäviä vain. No tämän kuultua lopetin suhteen vähän ajan päästä koska edellisessä suhteessa tuli näistä asioista vähän väliä riitaa ja itselle niin paha mieli enkä pysty luottamaan että kyseessä on vain ystävyys.
Olenko nyt sitten liian mustis mielestänne??

1

275

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • "kuutamolla"

      Toivotaan että teille ei tule riitaa tai muuten voi olla että mies hakee lohtua siltä naiselta kenenkä kanssa oli panosuhteessa. Tietenkin voi olla niin että se on taakse jäänyttä elämää, mutta jos tämä mies pitää usein yhteyttä tähän ystäväänsä niin sinulla on kyllä syytä epäillä.

      Onnea matkaan...tilanne ei ole kyllä helppo noilla historioilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe