Suomen paras poliitikko Alexander Stubb esiintyi asiantuntevasti Ylen Ykkösaamussa. Stubb olisi menestyvä ja komea myös politiikan ulkopuolella, mutta hän on uhrannut itsensä politiikalle parantaakseen kaikkien suomalaisten asemaa. Kansa palkitsikin Stubbin eduskuntavaaleissa huippuäänimäärällä. Itse olin yksi Stubbia äänestäneistä.
Onneksi Suomi on Stubbin kaltaisten käsissä. Ipulaiset taas ovat täysin vastuuttomia. Presidenttivaalipuheet olivat pelkkää huijausta ja lehteäkään ei ole saatu nettiin sitten eduskuntavaalien! Kreikassa voi nähdä, mihin ipulainen politiikka johtaa.
Onneksi Suomi on Stubbin kaltaisten käsissä. Ipulaiset taas ovat täysin vastuuttomia. Presidenttivaalipuheet olivat pelkkää huijausta ja lehteäkään ei ole saatu nettiin sitten eduskuntavaalien! Kreikassa voi nähdä, mihin ipulainen politiikka johtaa.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Onnettomuudeksemme Suomi on Stubbin kaltaisten käsissä.
EU - Nukkilaiset Nyokky - Aasit taas ovat täysin vastuuttomia.
Presidenttivaalipuheet olivat pelkkää huijausta ja lehteäkään ei ole saatu nettiin sitten eduskuntavaalien!
Kreikassa voi nähdä, mihin EU - Nuukkilainen Nyokky - Aasien politiikka johtaa.
Sinivihreä Nainen!
Olet oikeassa, että Alexander Stubb on komea, mutta mielestäni komeus katoaa heti, kun hän aukaisee suunsa!
Tämä on minun henkilökohtainen mielipide.
Olen anjan kanssa tismalleen samaa mieltä.
Vanhusten opeilla mikään maa ei pyöri. Kreikassa ovat vanhukset vallassa. Tulos on kaikkien nähtävissä.
Tutkimusten mukaan älykkyys lähtee laskuun 30 ikävuoden jälkeen. Nuoret ja viisaat ymmärtävät Stubbia. Heikkoälyisemmät eivät tietenkään. Yli 65-vuotiailta voisi ottaa äänioikeuden pois. Eihän äänioikeutta ole alaikäisilläkään. Äänioikeus tulisi olla vain sellaisilla ryhmillä, joilla on keskimäärin valmiuksia ymmärtää politiikkaa. Yksittäiset yli 65-vuotiaat saattavat ymmärtää politiikkaa, mutta niin yksittäiset 10-vuotiaatkin.
Itse ainakin lopetan äänioikeuden käyttämisen sitten kun älykkyyteni heikkenee väistämättömän vanhuuden myötä liian heikoksi ymmärtää politiikkaa. Minulla toki tämä raja koittaa korkean lähtötason vuoksi vasta 100 vuoden iässä.
Sinivihreä Nainen!
"Yli 65-vuotiailta voisi ottaa äänioikeuden pois".
Nyt loukkasit pahasti tätä ihmisryhmää, syyllistyt pahaan ikärasismiin, joka on perustuslaissa kielletty.
Seuraavaksi kai suosittelet "kuolinpilleriä" yli 65-vuotiaille.
Uskallan olla erimieltä älykkyytesi korkeasta tasosta.
seniorit
pj.
Kun luen tekstejäsi, on minun sanottava että olet jo tasolla, jolla ei äänioikeutta pitäisi olla. Kovin kärkäs, tietäväinen ja ilkeämielistä ovat kirjoituksesi ja se kielii koulutuksen jääneen kesken ja luonteen kieroutuneisuudesta. Sinun kaltaisesi ihminen tuhosi aikoinaan Saksa -lähtöisesti paljon kansaa. Olet vaarallinen, toivottavasti emme koskaan tule vastakkain!
Piti nostaa peukku ylös, mutta lipsahti - eli tarkoitus oli toisinpäin: - anteeksi!
Vanhukset tietävät elämästä paljon enemmän kuin tämä helppoon elämään
tottunut sukupolvi.
Älykkyys ei ole kiinni iästä, sen huomaa erityisesti sinun jutuistasi.
Sinivihreältä Naiseltahan puuttuu mies! Sellaisen löydät kapakasta ja ellet kelpaa kenellekään, voisit myös ostaa palvelut. Katkeruus paistaa liikaa teksteistäsi. Sinulle riittää kun on nuori ja komea - voi voi.. sääliksi käy.
Alexander Stubb on mokuttaja ja hyysäri. Hänen johdollaan Suomesta tulisi monikulttuurisekasotku, jossa islam on mukana. Hän hyysää romanikerjäläisiäkin. Stubb mielistelee niitä, jotka ovat vallassa.
Paljon on mennyt rahaa tuon muovijupin lennättämiseen. Useamman kerran saa tämän maan raavaat miehet lähteä töihin ennen kuin veroeurot matkoihin on tienattu. Ainoa myönteinen puoli löytyy siitä, että Stubbin saa ilmaan aavistuksen pienemmällä määrällä kerosiinia kuin Ahtisaaren.
Matkustaminen on niitä asioita joiden mielekkyys riippuu paljon siitä, minkälaista politiikkaa matkojen avulla edistetään. Stubbin matkojen saldo ei ole pelkästään nolla, vaan se on rankasti vahingollinen Suomelle. Mies on työntänyt tätä maata kaikenmaailman ytimiin ainakin viimeiset 15 vuotta. Näiden ytimien hedelmät tiedetään. Stubbin elämäntyön laskuja maksetaan tässä maassa seitsemänteen polveen.
Stubb on pelkkä bulvaani. Keskitytään mieluummin hänenkin rahoittajiensa arvosteluun ja niiden toiminnan estämiseen. Stubbeja kun tulee ja menee solkenaan.
Onko sinivihreä Stubb? Hyvin voisi olla koska täällä riehui ennen nim Talollinen jota epäiltiin Stubbiksi.
Onhan tuossa logiikkaa. Aiemmin on arvioitu, että Sinivihreä Nainen tarvitsee miestä. Päätelmät eivät ole välttämättä ristiriidassa keskenään.
Armoton miehen puute on ajanut Sinivihreän näihin tekoihin jotka hän on tehnyt. Sinivihreä tarvitsee helliä hetkiä oman miehen kanssa. Kyllähän Nainen miehen tarvitsee, oman rakkaan.