Eilen oli rukousohjelmassa juttu YMn toimitusjohtajan eturauhasesta. Se oli parantunut täysin, eturauhanen siis. Hyvä asia.
Mutta mulle lääkäri sanoi että taudeissa on aaltovaiheita, eturauhasissakin ja muissa (minulla on koko kehoa vaivaava vakava saisraus, joka lyhentää elinikää 10 v j aaaltoilee. Ei syöpä.
Onko tuo eturayhassairaus (siis ylijohtajalla) lopullisesti terve. Toivon että on. saamme nähdä.
Tietysti toivon että kaiki paranee :)
Eturauhanen parani
4
258
Vastaukset
- DoctorT
Riippuu mikä raahasta ov vaivannu!
Tulleus paranoo ajallaan, syöpä taas tavallaan! Tai sitten ei. - Röörit auki
Minäkin tiedän tapauksen, jossa eturauhanen kasvoi liikaa. Vaari ei tyytynyt rukoilemaan vaan läheisessä sairaalassa rauhasesta höylättiin pala pois. Leikkauksesta on 15 vuotta ja kaikki kunnossa.
- Avun saanut
Minulla oli eturauhanen kovasti kipeä.
Rukoilin joka ilta. Katsoin televisiosta tämän rukousohjelman ja meni viikko, oireet hävisivät täysin. Lääkäri kertoi minulle, että nyt minulla ei ole enää lainkaan eturauhasta.
Olen jumalalle niin kiitollinen ja kaikille, jotka puolestani rukoilivat.
Siunausta kaikille toivoo Riitta-Pirkko S- Avun saanut
jumala pienell' j:llä ,koska ei ole vielä poistanut sotia maailmasta... raamattu nuotioon ellei poista huomenna
t.Riitta-Pirkko S
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.733494Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k91941Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes2241299- 1341156
- 1001053
- 106985
Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...
Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil68981- 60964
Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!
No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik6945- 35846