Sain potkut töistä ja muutenkin on vaikeaa aikaa. Mutta olen saanut Martinan sisukkuudesta todella paljon voimaa. Hän jaksaa, vaikka tulisi millaista roskaa niskaan ja vaikeuksia.
Martina, ihailen sinua ja sitä että jaksat yrittää - olen saanut sinusta paljon voimaa. Jatka samaa rataa, äläkä välitä näistä valittajista, niitä löytyy aina.
Martina, ihailen sinua ja sitä että jaksat yrittää - olen saanut sinusta paljon voimaa. Jatka samaa rataa, äläkä välitä näistä valittajista, niitä löytyy aina.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jos kaikki yrittäisivät samalla tavalla kuin Martina, niin olisi hieno juttu. Ei aina tartte saada miljoonia, kunhan pärjää elämässä ja yrittää edes. Ja Martinakin on jo melkein maksanut poies ne rästinsä.
Moni olisi (ja onkin) jäänyt makaamaan sinne sohvalle yrittämättä yhtään mitään.
Jos kaikki yrittäisivät samalla tavalla, niin eikös meillä kaikilla olisi silloin esim. veroja maksamatta, luottotiedot menneet ja kymmeniä tuhansia ulosotossa?
Älä sepitä.
Jokainen pärjää ilman martinaakin, jos yleensä on pärjääjä.
Missä martina on pärjännyt? Katteettomissa haaveiluissa - ehkä?
Kerro.
Paskanpuhumisessa ja huoraamisessa.
On siinä sulla esikuva huh huh.
No onpa sulla köyhä sielu jos tuo botoximonsteri on sulla esikuvana. Sinua ei voi kun sääliä siinä tapauksessa.
Tän alun on sata varmasti kirjoittanut VIIKSI-TURHAKE ITSE TAI VIIKSEN SEKO-
ÄITI JA VIELÄ EHKÄ HÖMPPELI ALEX.
Voi ziizus mara EI auta ketään PA...KA NARSISTI TURHUUS.
Ahaa. Järjestikö hän sinulle uuden työpaikan, jossa saa oikeaa palkkaakin?
Vai jäitkö sohvalle makoilemaan ja miettimään, että "wau mikä Martina, ja jaksaa elää velkojensa kanssa haittaamatta häntä oikein pätkääkään. :DD Ettet vaan alkaisia hommata luottokortteja, joist tulee laskuja ja ne laskut pitää maksaa, toisin kuin Martina tekee. Mutta ihaile vaan Martinaa ja ota mallia, niin saat varmasti omankin elämäsi aivan per....lleen.
Sain ylennyksen töissä ja muutenkin on upeeta aikaa. Mutta olen saanut Martinan sekoiluista todella paljon nauruja. Hän jaksaa, vaikka tulisi millaista roskaa niskaan ja epäonnistuneita tatskoja.
Martina, nauran sinulle ja sitä että jaksat yrittää - olen saanut sinusta paljon naurun aiheita. Jatka samaa rataa, äläkä välitä näistä velkojista, niitä löytyy aina.
Toivottavasti Martinan raskaus sujuu onnellisesti, itsekin muistan kun olin niin on se niin ihmeellistä ja sit kun saa vauvan. Elämä ei voi olla onnellisempaa.
Säälin teitä vihanpitäjät. Miten jaksatte vihata jotain tuntematonta ihmistä. Tehkää elämällänne jotain ja kanavoikaa se viha vaikka johonkin hyvään harrastukseen.
Täähän on upee harrastus eikä maksa nettiliittymää enemmän. Eikä me nyt suinkaan vihata Marskua, ei noin naurettavaa tyyppiä voi vihata. Mee kuule Gyyliin ja relaa!
siinä kyllä olet melko oikeassa, että ihan tuntematonhan tuo turhake on :)
Ja ei mulla ole muuta elämää kun tämä mollailu.
Älä mollaa, höpsö. Naura.
Eikö mara tajua et me pistetään viiksimaraa halvalla ja siksi kun on itse
sen AIHEUTTANUT typerillä tempauksilla. 2000 luvun nauretuin ruma-mara.