Olemme n. 40v. pari. Alkaa ottamaan päähän tämä itsekäs seksi. Vaimoni muuttunut pojan syntymän jälkeen pikapanijaksi. Kaikki asiat menevät seksin edelle, keskimäärin 1krt vko. Sekin kerta yleensä pikaisesti ja vain omassa sängyssä. Esileikkejä ei enää juurikaan vuosiin. Rasvaa vehkeeseen ja sisään. Mielellään kovalla rytmillä. Olen yrittänyt antaa suuseksiä ja ehdotella jotain muutakin, mutta ei tunnu innostuvan. Itse on lopettanut lähes kokonaan suuseksin antamisen. Olen puhunutkin asiasta, siis tylsästä seksistä, mutta muutosta ei ole tullut. Pidän kyllä huolta fyysisestä kunnostani ja hygieniastani. Ennen lapsen syntymää seksielämämme oli monipuolista. Välillä kylläkin tuntuu että vaimoni haluaisi useamminkin, mutta en anna siihen aihetta tylsyyden takia. Ihme että yleensä vielä seisoo. Jyystämiseen kyllästynyt :(
Seksiä vaimon ehdoilla
Epätoivoinenko
7278
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
No kokemuksesta voin kertoa, että 20 vuoden jälkeen tilanne on todennäköisesti toisinpäin. Miehen kiinnostus alkaa loppua (tai on jo tylsyyteen loppunut), mutta vaimo alkaa osata nauttia seksistä. Näin meillä. Tuo pelkästään toisen ehdoilla toimiminen vie todella halut.
Kyllä se alkaa itselläkin halut hiipumaan. Itse olisin innokas kokeilemaan jotain uutta, mutta toisen halut vain pikaseksissä. Lääkkeeksi olen koittanut pantata seksiä jotta tajuaisi. Lapset, koti, liikunta kaikki menevät ajankäytössä seksin edelle. Omituista myös se että nykyään todellakin ainoa paikka on oma sänky. Aikaisemmin kelpasi paikka kuin paikka, jopa itse jouduin välillä toppuuttelemaan. Samoin suihin otto oli arkipäivää, nyt yksipuoleista kunnes minäkin sen lopetan, vaikka pidänkin :(
oletteko homoja?
Sä et osaa panna.
Sä hinuri et taida tietää naisten alapäästä mitään. Clitankin voi ottaa suihin. Panemisesta kokemusta 30v. ja monet on kiitelleet, mutta kuka mistäkin tykkää. Onko se nyt muuten mikään ihme (homo) . Taidat itse olla joku peräkammarinpoika :)
Kyllä oikeesti panomies alkujaan.
Nyt nyt on pojan syntymän jäläkeen poika on pääasia, enkä milloinkaan minä.
Kun jatkuvasti ruinaan niin akka lopulta heittäytyy selälleen sängylle, levittää koivet levälleen ja tokaisee: Tos on! Senkun alat hommiin!
Makaa niinkun lahna tekemättä elettäkään mihinkään suuntaan.
Pakkaa mennä veteläksi kun noin yhdentekevää on.
Koitan kuitenkin jaksaa äheltää loppuun kunnes "tulee", niin on panomiehen maineeni pelastettu.
Ähkäisten nousen päältä.
Akka nousee ylös myös sanomatta sanaakaan, vetää housut kinttuihinsa,menee hoitamaan poikaa.
Ja se oli siinä.
En ole ikinä ymmärtänyt miksi pillun antaminen on niin vaikeaa. Arkikin sujuisi varmasti paljon paremmin, kotihommat yms. Tuppaa menemään monella vaan mököttämiseksi puutteen takia. Onko se todella niin että omaan äijään kyllästyy , vai onko luonto ohjannut niin että halut katoaa lasten jälkeen. Nainen haluaisi seksiä vain lapsenteko mielessä, vaikka ei tätä aina itse tiedostakkaan. Monasti n.40v lapsettomat naiset ovat miltei nymfomaaneja, luonto pitää kiirettä lapsen saantiin. Tiedä häntä, jotain omituista tässä kuitenkin on.