Onnenhumma

Jiihepo98

Moikka,onko kukaan käyny tällä tallilla?:) Olis kiva tietää millanen ilmapiiri,opetus,hevoset yms.on?? Kiitos paljon vastanneille!!(; (niin ja talli sijaitsee Nilsiässä.)

8

3223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tipsulaaihq

      Mä oon menossa sinne leirille :))

    • Lolaz

      Aivan ihana talli! Meidän mökki n. 500m päässä. Mun lempparit niistä hevosista on Frendi (shettis), Merete (vuonohevonen), Linda (emt) ja Narcissa (emt). Tosi kohteliaat ja kivat ohjaajat yms. Onnenhumma rules! ♥

    • ödöd

      : ) kiva paikka on!

    • HUIPPUA

      Onnenhumma on ihan mahtava paikka! Nykyiset tallitytötkin ovat mukavia, kolhteliaita ja auttavat paljon. Hepat ja Kaija ovat ihania! Kannatan Onnenhummaan menoa.

    • Anonyymi

      Tallin nykymenosta ei sitten sovikaan kertoa, ainakin hevostalli.netistä kaikki sensuroidaan uhkausten saattelemana pois.

      • Anonyymi

        Mitä tarkoitat?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitä tarkoitat?

        Joutui tarkastajien hampaisiin, en tiedä tarkemmin mistä mutta se lopettamisen takana.

        Eihän siellä ihan upouutta ollut, mutta muuten asiallista toimintaa. Tämä vuosi on koko maassa ollut kovia tarkastuksia maaseudulla yleensä. Pilkunviilausta kun pitäisi sopeutua automatisaatioon tai sen sellaiseen. Tiedä lopulta mitä taakse kätkeytyy, mutta kansainvälisiä suuryrityksiä monet "modernit" maaseuturakennus - yritykset muutenkin.

        Kyllähän tuollainen omituisia ajatuksia aiheuttaa, että ei voi asiallisella linjalla toimia, jos ei modernisoi kaikkea hetkessä. Jos ei turvallisuusongelmia ole ollut, niin moninaisia tulkintoja voi tulla, ja siitäkin että kuka noille tarkastajille sanelee kaiken ja minkä vuoksi?

        Kuitenkin lopettaminen ei vapaaehtoinen päätös ole ollut, vaan ei ole mahdollisuutta ollut kuulema alkaa rakentaa kaikkea modernisti uusiksi. Tämän haluan kertoa, koska näin itse monelta suunnalta kuullut !


    • Anonyymi

      Aivan ihana paikka kyllä oli olin yhdellä tunnilla ja leirillä. En tule kyllä koskaan löytämään parempaa leiripaikkaa ihanat hevoset ja ihmiset ja ilmapiiri kyllä se itku melkein tuli ku sai tietää että onnenhumma lopettaa ihan super hyvä opetus ja näin edellään kiitos onnenhumma 💗

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lataus pakkaskelissä

      En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu
      Hybridi- ja sähköautot
      193
      7297
    2. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      129
      3300
    3. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      116
      1942
    4. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      59
      1901
    5. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      61
      1857
    6. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1809
    7. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      81
      1786
    8. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      6
      1675
    9. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1561
    10. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      69
      1393
    Aihe