mutta kun jotain kuitenkin halusin tehdä, niin ostinpa mustasilmäsusannan siemeniä ja laiton viime lauantaina ruukkuun. No, enpä uskonut, että näin nopeasti rupeavat nousemaan, eli tänään, torstaina, näkyy jo kolme alkua silmukkana nousevan, ja niistä vahvin taitaa jo tänään illan aikana näyttää muultakin kuin silmukalta.
Mutta sepä nyt on, kun ne ovat kaikki samalla ruukun laidalla. Eli joo, varmaan auringonpaiste käynyt siihen ja kun tuo tuossa sitten olis yhden päivän toisin päin, nousisko sitten vastapuolellekin jotain :)
Kiva, toivottavasti saan sen sisällä menestymään. Uloskin toki tekis mieli jotain laittaa parvekkeelle, kuten nukenkauluksia voisi kokeilla amppelissa, mutta enpä taida niin kauan kuin tässä asunnossa asun.
Huomasin muuten anttilan nettikaupassa että mustasilmäsusannia on punaisenakin - vau.
viuuh, parvekkeelle en nyt mitään laita
5
70
Vastaukset
- jund-di
vau todellakin :) ootko syönyt siemeniä
- onko probleemia?
En, mutta onko sulla joku ongelma tän asian suhteen?
- any problems?
En mä tosiaan ymmärrä, mitä sulla oli kommentin sisältönä.
Mutta kun joskus ihmiset valittelee ettei yhtään mitään saa idätettyä ja ei tapahdu mitään vaikka kuinka ovat hoidelleen kylvöksiään, niin ajattelin vaan, että mullapa kävi tsäkä kun noin äkkiä lähti, alta viikossa. Että siks mä vaan. - O-mukulakiurunkannus
any problems? kirjoitti:
En mä tosiaan ymmärrä, mitä sulla oli kommentin sisältönä.
Mutta kun joskus ihmiset valittelee ettei yhtään mitään saa idätettyä ja ei tapahdu mitään vaikka kuinka ovat hoidelleen kylvöksiään, niin ajattelin vaan, että mullapa kävi tsäkä kun noin äkkiä lähti, alta viikossa. Että siks mä vaan.Minusta on kiva, että kerroit onnistumisestasi! Eihän meillä puutarhureilla ja "puutarhureilla" suinkaan kaikki aina tuuraa. Mutta ei se mitään haittaa. Jaan onnistumisen ilosi!
Näin punaisia mustasilmäsusannoita taimikaupassa. Niin ihania, että ihan pahaa teki! Sain hillittyä ostovimmani, kun partsi on jo täynnä noita mökille ronttaamista odottavia taimia, mutta kaivelemaa se jäi... ;-) - no, alku joo.
any problems? kirjoitti:
En mä tosiaan ymmärrä, mitä sulla oli kommentin sisältönä.
Mutta kun joskus ihmiset valittelee ettei yhtään mitään saa idätettyä ja ei tapahdu mitään vaikka kuinka ovat hoidelleen kylvöksiään, niin ajattelin vaan, että mullapa kävi tsäkä kun noin äkkiä lähti, alta viikossa. Että siks mä vaan.Noo, alku oli lupaava, mutta nyt on ihan pysähdyksissä. Kaksi lehtiparia (siis neljä lehteä) kussakin, ja tänään vielä yksi taimi meni poikki. Kaiken lisäksi siemenet, vaikka kuinka olin laittavani tasan pyöreäksi muodoksi, niin onkin vain toisella puolella ruukkua - hih.
Että ei siitä mustasilmäsusannan kasvatuksesta tainnut mitään tullakaan... Vai kasvattaakohan se nyt vaan juurta....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762534Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2852237Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1441194Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58993- 70898
- 72854
- 76830
- 71815
- 106808
- 65807