Nuori

Ono tullu mieleen, jotta suomea johtaa tenavat!!!!!!
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä on tullut - ja meno suorastaan hirvittää. Kova kesä ja kovat ajat
on tulossa Eurooppaan ja Suomea vaan johdetaan kuin vasemmalla kädellä.
Tehdään sitä ja tehdään tätä. Ja uskotaan, että aina kaiken sekoilun maksavat veronmaksajat.
Niinkuin nyt Ranskan vasemmsitolainen presidentti Hollande yrittää ujuttaa yhteistä maksajien vastuuta (myös suomalaisille) niin sanotuilla eurobondeilla.
Se on sitä sosialismia, että demari käsi on koko ajan veronmaksajan taskussa kahmimassa fyrkkaa itselleen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jghree kirjoitti:

Ono tullu mieleen, jotta suomea johtaa tenavat!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu