kaapin paikan punikeille vuonna 1918 - kun nämä reppanat alkoivat uhitteleen.
Mutta punikit ovat aina olleet heikkoja,nytkin he pystyvät vain netissä nimettömänä huuteluun.
Ja tietysti he pitävät toisiaan kädestä ja laulavat "kansainvälistä" - siinä heidän suuret tekonsa.
Mutta punikit ovat aina olleet heikkoja,nytkin he pystyvät vain netissä nimettömänä huuteluun.
Ja tietysti he pitävät toisiaan kädestä ja laulavat "kansainvälistä" - siinä heidän suuret tekonsa.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eivät valkoiset punikeille mitään kaapin paikkaa ole näyttäneet Kumpikin puoli teki sen mihin uskoi.Olkaamme tyytyväisiä miten kävi ja laulakaamme yhdessä kansainvälistä.Ei kannata suomalaisia profosoida olkaamme kaikki Suomalaisia meillä on periaatteessa kaikilla samat oikeudet ja velvollisuudet.Onko joku ymmärtänyt itsenäisyytemme väärin.Ei ollut voittajia oli vain hävinneitä kun kansakunta tappeli keskenään.Siirtykäämme miuluummin katselemaan tulevaisuuteen miten sopuisasti sitä voisimme rakentaa jokaisen hyväksi.
Persut ovat yhä selvemmin profiloitumassa väkivaltaan taipuvaisen äärioikeistolaisen roskaväen puolueeksi. On kuvaavaa, että Hyvinkään ampujakin osoittautui persuksi.
Persut alkavat vähitellen tajuta etteivät he koskaan pääse laillisesti valtaan. Tästä syystä he alkavat yhä enemmän uhata väkivallalla.
Soini on valintansa tehnyt nimeämällä Suomen Sisun ja Hommaforumin entisen aktiivin hoitamaan puolueen tiedotusta. Ne humanismin rippeet, jotka puolueella oli SMP:n ajoilta on nyt karistettu pois ja jäljelle on jäänyt puhdas äärioikeiston propaganda. Hommaforumin porukkaa voi onnitella puolueen valtauksen loppuun saattamisesta, mutta persuihin eksynyttä muuta porukkaa käy sääliksi. He ovat hommahemmojen ja Soinin vankeina eikä tarjolla ole muuta ulospääsyä kuin politiikan jättäminen kokonaan tämän hihhuliosaston haltuun.