että jotain kaltaistasi on olemassa. Yritän olla ruokkimatta ikävääni, ajatella muita asioita.
Tänne kirjoittaminen tuntuu pähkähullulta, mutta en ole onneksi ainoa ikävää tällä tavalla purkava. Hyvää yötä, kaunis.
Tänne kirjoittaminen tuntuu pähkähullulta, mutta en ole onneksi ainoa ikävää tällä tavalla purkava. Hyvää yötä, kaunis.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Jos ajattelis niin, et terve on niin kauan
kunnes tänne kirjottaminen lakkaa tuntumasta pähkähullulta.
Sitten onkin myöhästä
nii et koita vaan hillita ja hallita ja olla ruokkimatta.
Toisaalta , se ikävä etsii ruokansa jotain kautta kuitenkin
Hyvää yötä, kaltainen
katseeseen uponnut.
Ei olla ainoita. Ikävä on meidän kaikkien ýhdistävä tekijä.
Tänne saa kirjoitetella jos siltä tuntuu. Välillä tuntuu, että meillä on niin paljon samankaltaisia piirteitä... pelottavaa. Siksi varmasti sinuun niin ihastuinkin. Sinun kanssasi on helppo olla.
kivasti vastattu.
Mikä siinä voikin olla, että jonkun kanssa on vaan heti niin helppo ja hyvä olla.
Mistä sellanen johtuu . kun ei se kaikkien kanssa niin mene, ei mulla ainakaan, todellakaan.
Mun mielestä se ei oo mitenkään pelottavaa, ennemmin uteliaisuutta herättävää. Kun haluaisi tietää lisää ja lisää siitä ihmisestä.
Janoaa lisää toista ihmistä. Jokaisella tavalla. Kun toisesta ei kuule, tuntuu että tukehtuu ikävään ja toinen on jatkuvasti mielessä. Ajatusmaailma kohtaa, niin tavat kun tottumukset.
Siinä se on match made in heaven.
hyvin valitut sanat
Mikset tartu härkää sarvista poistaaksesi ikävän?
Missä näit tuon katseen johon tartuit?
kotiseuduilla.
Todella kauniisti kirjoitettu. Uskotaan huomiseen, kyllä ikävän on loputtava jossain vaiheessa ja sitten korjataan hedelmää :)
Todella kaunis aloitus, mutta pähkähullua täällä kyllä on käydä. Ainoastaan tällaisissa aloituksissa on jotakin tolkkua ja hyvää, muuntyyppisistä tulee vaan ihan turhaa jopa paha mieli.
Itse en enää aio tulla. Ollenkaan. Kyllä tämä ajatuksia kai selkeytti, mutta enimmäkseen vaan sekoittaa, eikä se sellainen ole mukavaa tai hyväksi. Nämä muutamat käynnit täällä loppuivat nyt tähän! Kesän aurinkoa kaikille!
Erittäin viisas päätös. Kumpa meistä jokainen yrittäjä kykenisi siihen. Ja mitä nopeammin, sen parempi.
Päätöksestä se vain on kiinni, ainakin omalla kohdallani. Jos jotain päätän, se päätös pitää.
Ongelma on vain, etten oikein ole halunnutkaan vielä päättä ;).
Viisas päätös, jota minunkin kannattaa seurata. Kohde on järjellä ajateltuna tuolla tavoittamattomissa. Ja joskus ripaus järkeäkin olisi paikallaan tunneasioissa...mutta huomiseen kannattaa silti uskoa!
Näin on, mitä tulee huomiseen uskomiseen :).
Terveisin ikuinen optimisti.