1. sija (jaettu) Suomen Omatalo Oy, Finndomokoti Oy
xxxxx KAIKKEIN MUSTIN LISTA xxxxx
4
695
Vastaukset
- JEEEE !
Myönnettävä on, selvä voittaja ! Aplodit kuuluvat siis Suomen Omatalo Oy:lle.
Voittajalle vois antaa palkinnoksi niiden oman kilpailun VW kuplan ja siten sen grillin, jonka saa kaupantekijäisiksi. Kutsutaan palkintoja noutamaan hallitusherrat ja omistajat Ilkka B. ja toimitusjohtaja Tapio P.. Toivottavasti tämän päiväisen Sonkajärven kunnan hallituksen kokouksen jälkeen mukaan ei tarvitsisi kutsua myös Sonkajärven kunnanjohtajaa, mutta pakko kai sekin on kutsua, jos kunta päättää lähteä pääomistajaksi Omatalo Oy nimiseen verorahojen huijaukseen. Saapi kunnanjohtaja sitten ajella Omatalon kuplalla kylillä ja grillata saunailloissaan Omatalon grillillä. Ja onnelliset kunnahallituksen jäsenet heittämään lisää verorahoja kiukaalle, kun Omatalolle saa syytää lisää rahaa het koht parin kuukauden päästä.- Arkkitehtipiirtäjä
Ou'jee! Nyt taisi löytyä totaalinen voittaja! Seuraavat taitavat tulla valovuosien päässä. Veti hiljaiseksi meikäläisen.
- Hienoa
Arkkitehtipiirtäjä kirjoitti:
Ou'jee! Nyt taisi löytyä totaalinen voittaja! Seuraavat taitavat tulla valovuosien päässä. Veti hiljaiseksi meikäläisen.
On toi tuloslista niin kaunista katseltavaa. Ihan tippa tulee silmäkulmaan - aidosta liikutuksesta. Kiitos Suomen Omatalao Oy !!
- LUE!
Koko totuus: http://keskustelu.suomi24.fi/node/10607024
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse984842Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143962Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2113870Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202265Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371344
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1701333En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851259- 531145