Olen koittanut etsiä hyvin laajasti erilaisia lainatarjouksia, niin pankeilta kun pikavippi firmoiltakin. Minulla on säännölliset tulot, mutta työ on alkanut vasta 03.2012 mihin tuntuu suurin osa lainoista kaatuvan, tai ikään.
Tarvitsisin kipeästi tuon kyseisen summan että saan vuokratakuut maksettua ja elettyä seuraavan kuukauden kun rahaa ei tällä hetkellä ole pahemmin säästössä.
Onko mitään tietoa mistään lafkasta mikä kyseisen summan lainaisi ilman takuuksia 20v henkilölle, ei haittaa vaikka olisi kallistakin rahaa, mieluiten n. 8kk maksuajalla ettei tarvitse jäädä liian pienelle rahalle laskujen ja lyhennyksen jälkeen.
800e lainaa 20v
4
247
Vastaukset
- Yukiko
Kaupungin sosiaalinen luotto tai sosiaalitoimiston maksusitoumus.
- Toivoton tapaus
Eikös toukokuun tili tule aivan kohta? Ja olet jo saanut maalis-huhtikuun palkat. Tee vähemmän niitä laskuun meneviä ostoksia niin rahat riittävät asumiseen.
Lainan lyhennyksen kanssa olisit kuitenkin vaikeuksissa, kun jo nyt ilman velkaakin rahat ovat loppu. - sdf
Faktahan on se että jos rahaa on 0e niin yhden kuun palkka ei riitä vuokratakuisiin ja seuraavan kuun vuokraan laskuihin elämiseen. Väitökset olettavat paljon tietämättä tilanteesta mitään ja tietämättä miksi edelliskuukauden palkoista ei jäänyt säästöön, ja niistä ei ole mitään hyötyä. Eipä sillä väliä sain asiat järjestettyä, oli typerää odottaa tältä palstalta hyödyllistä vastausta.
- hmmm...
Kerroitko pankille ttä laina menisi vuoktatakuuseen ja pankki voisi laittaa sen omiin nimiinsä vuokran antajan tilille siksi aikaa kunnes olet maksanut 800 euroa pankille. Sehän olisi kuin vakuus kun rahat ei tule sinulle. Toinen vaihto on tosiaan sossu joka makselee vuokratakuita jatkuvasti. Koska olet töissä niin perisivät tietenkin jossain vaiheessa takaisin. Soita sossuun...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h32711Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062511Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv42239Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.441855- 321433
Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska141423- 1761155
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1011134Persu ajoi autoa
Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1201043Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?81938