tänäään 5 minuuttia sitten tapahtunut

kiusattu222

Mitä mieltä olette siitä , että olin kävelemässä ihan rauhassa kotiin kaverini kanssa kun yhtäkkiä 20 pojan porukka koulustani tulivat perääni rikkoivat juuri ostetut raybanini hakkasivat ja murjoivat. tämän jälkeeen potkaisin muutamaan kertaan yhtä kiusaajistani mitä mieltä olette siitä tamänjälkeen juoksin kotiini. Tämän jälkeen he tulivay rappuuni potkimaan ja hakkaamaan ovea ja säpittivät hissin huutelivat ja haukkuivat törkeällä tavalla ja heittelivät kiviä kohti parvekelasija (lumonin lasit ). Kerro mielipiteesi siitä ja kerro apukeinoja.

9

260

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiusattu222

      tämä oli viieisin tapahtuma

      • make ja viljami

        Kerro sun isoveljelle et se hakkaa ne jos ne kiusaa sua tai ei osta ES


    • kiusattu222

      oon ainutlapsi

    • fgsgfgsffsgsfdgsfdgh

      kannattaisi oikeesti kertoa poliisille, tuo on jo pahoinpitelyä...

    • g4rewgj3eh

      Soita nyt poliiseille, jos kerran rikkoivat uudet Ray-Banisi, nehän on kalliit lasit.

    • 22vkouluavustaja

      mene kertomaan heti vanhemmillesi, kiusaaminen ja toisten omaisuuden rikkominen on RIKOS! asia pitää saada selvitettyä. On tärkeää että kerrot tuosta jollekkin luotettavalle aikuiselle.
      pidä huoli itsestäsi

    • fafaaassafs

      Soita poliisit.
      Haasta jokainen heistä yksitellen oikeuteen.
      Jos sama toistuu niin kuvaa tapahtuma videolle, yritä oven raosta taikka mahdollisesta ovisilmästä mahdollisimman monen naama talteen.

    • turhakuraattori...

      '' mene kertomaan vanhemmillesi,kuraattorillesi'' EI SE AUTA! Soita suoraan poliisille tai mee sinne. Joutuvat ainakin korvaamaan tai ostamaan uudet lasin ja ehkä jopa joku syyte voi tulla!

      • Entinen kiusattu

        Kun kerran rikkoivat lasisi ja hakkasivat (= pahoinpitely), kerro vanhemmillesi ja tehkää yhdessä rikosilmoitus. Kuinka vanha olet? Vaikka kiusaajasi olisivat alle 15-vuotta vanhoja, ovat he silti velvollisia korvaamaan lasisi.

        Älä yritä olla kova, vaan puhu asiasta joko vanhemmillesi tai suoraan poliisille. Pahoinpitely ja omaisuuden vahingoittaminen ovat aina rikoksia, olivat tekijät nuoria tai aikuisia.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      118
      4907
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      223
      3914
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1394
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1384
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      586
      1279
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1165
    Aihe