Mistä kaulahihnalliset kuulokkeet?

Special Delivery

Kertokaapa nyt joku guru mistä näitä löytyy? Itselläni oli monta vuotta philipsin SHE3600 kuulokkeet, mutta niistä meni nyt sitten viimeinkin johto rikki sisältä, ja pitäis löytää uudet kaulahihnalliset kuulokkeet.

Esim. verkkokaupasta on ihan mahdotonta löytää, ellei halua selata vittu läpi kaikki nappikuulokkeet ja niiden kotisivu selostukset, google ei paljoa auta. Anttilasta ei löytynyt, prismasta ei löytynyt, pitääkö vittu jostain ulkomailta tilata oikeesti huoh. Eikä hirveesti huvittais lähteä koluamaan vielä jotain giganttia/mustaa pörssiä ellen tiedä jo etukäteen että ne löytyy sieltä.

Auttakaapas nyt miestä hädässä.

5

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
      • Special Delivery

        Joo noi senssit taitaa olla, noi philipsin SHE3600set mulla jo oli mut niitä ei voi enää tilata mistään (saatavuus loppu).

        On vaan ikävä pistää 40€ menemään nappikuulokkeisiin :(


    • hpguru

      Taitaa olla, ettei muita vaihtoehtoja hirveästi ole.

      Ennen oli noita paljonkin myynnissä, siis nimenomaan vuosi-kaksi sitten.

    • hpguru
    • Special Delivery

      Päätin sitten tilata uudet philipsin SHE36:set hong kongista ebayn kautta. En jaksanut tehdä acc tonne muroplazaan.

      Sai tilattua ebayn kautta uudet about 10€ ilman postikuluja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      232
      4431
    2. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      74
      2862
    3. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      47
      2403
    4. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      43
      1687
    5. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      78
      1379
    6. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      75
      1114
    7. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      137
      919
    8. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      64
      860
    9. Sellainen tunne sydämessä

      Että nainen olet kaivannut minua. Tai sanonko että oikeastaan koet sitä samaa nostalgiaa, kaipuuta ja mukavia muistoja,
      Ikävä
      86
      854
    10. Annan meille mahdollisuuden

      Olen avoimin mielin ja katson miten asiat etenevät. Mutta tällä kertaa sun on tehtävä eka siirto.Sen jälkeen olen täysil
      Ikävä
      53
      832
    Aihe