Bmw on hiljainen ja laadukas auto ja hyviä koneita löytyy mutta ei kerta kaikkiaan ilkee ajaa bmwllä. Syy on idiootit bmw kuskit. Ajatte kuin täysin vailla järjen häivääkään yleisellä tiellä. Täysin kusipäistä liikennekäyttäytymistä enkä kerta kaikkiaan pysty istumaan bmwn rattiin . Harmi sillä autot on hyviä tuotteita mutta kuskit kusipäitä liian iso osuus. harmi.
harmi kun ei ilkee ajaa bmwllä
Ajan jollain muulla
33372
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 33
Vanhimmat
Se ei ole harmi, et nimittäin ansaitsekkaan BMW:tä. BMW:n ratissa kun istuu yleensä Mies tai Nainen joka ei välitä muiden mielipotesitä ja on sitä kuuluisaa "munaa" elää omaa elämäänsä eikä anna muiden mielipiteet vaikuttaa omiin päätöksiinsä/elämäänsä.. Itse elän itselleni ja mulla on "munaa" jättää trollaavat pennut täysin omaan arvoonsa.. Sinun siis ei tarvitsekkaan. Jos jotain harmillista kumminkin etsitään sitä löytyy mediasta, on jos jonkinlaista tapahtunut ja jos jossain autoilla.. Vain BMW muistetaan mainita ja otsikoissa korostaa jos kyseessä bmw.. Näihin uskovat ovat median talutushihnassa, teitä kontrolloidaan.. Voisiko sanoa että apinaa koijataa "kummelia lainaten" ei minulla muuta :)
Kiitos nauruista!
Ollos hyvä :)
BUAHAHA AHAAAAAAAA!!! mikä naurettava juuri bmw mulkun kirjoitus ! juuri tuosta syystä en ilkee ajaa bmwllä. Hmm jospa kirjoittaja olikin ihan tosissaan ja on oikeasti noin I D I O OT T I ???
BMW on pilannut maineensa.
Ole sujut "minuutesi" kanssa.. Mene peilin eteen ja toista useaan otteeseen :olen tärkeä ihminen, minulla on vahva itsetunto vaikka minä olen vain harmaata massaa! Harkitse myös ammatti apua ja käänny lääkärin puleen jos vieläkin tunnet katkeruutta parempi osaisia, hyvän itsetunnon omaavia ihmisiä kohtaan... Jotka itse päättävät mitä tahtovat ilman median käskyjä.. ;) ;)
Miksei koskaan uutisoida: "Vaaratilanne: 30 Toyota-kuskin letka hurjasteli moottoritiellä" tai "nuorukainen ajoi Kiallaan 220 km/h tutkaan".
Muiden uutisten kohdalla ei edes koskaan mainita merkkiä, mutta kun jotain negatiivista tehdään Bimmerin puikoissa, merkki muistetaan aina mainita uutisoinnissa.
ompas aloittaja keksinyt itsensä pettämiseksi huonon tekosyyn rahan puutteeseen.
samoin bmw huollot on surkeaa tasoa uusimman TM mukaan
surkeat huollot.
reppanoita on Suomi vääräällään eli ihmisiä, jotka elävät sopulin lailla toisten mielipiteiden mukaan. Teikäläiset nousee seisomaan junien ja lentokoneiden käytäville kuvittellen pääsevänsä paljon ennen muita ulos, teikäläiset ostaa vaatteet ja autot sen mukaan, mitä jokin lehti suosittellee. Olet harmaata massaa!! Kaikki automerkit on kusipäitä. Pari päivää sitten VOLVO teki u-käännöksen ja moottripyöräilijä kuoli. Lasten päälle ajaja on tod. näköisesti liikkeellä skeidalla. Vain BMW aiheuttaa niin paljon kateutta, että se mainitaan negatiivisessä yhteydessä.! Omapahan on valintasi. Itse pääsin vuosi sitten ohi ko. ennakkoluulosta ja nautin upeista ajo-aminaisuuksista vuoden vanhalla 5-sarjan bemarilla. Hyvää ja turvallista autoilukesää kaikille! B)
Esimerkiksi juuri tämä lasten päälle ajaja.. Kyllä olisi päivittäin otsikoissa esimerkiksi iltalehdessä jos ajaja olisi Bmw merkkisellä autolla.. "karhukopla jahtaa bmw:tä" "Tappaja Bmw iski jälleen" yms yms.. Suorastaan naurettavaa katseltavaa medialta jos vaan on älyä lukea niitä, vertailla muihin automerkkien tapahtumiin onnettomuuksii.. Yleensä kun automerkki on joku muu jos merkkiä ei mainita ollenkaan. Bmw taas löytyy jo otsikosta etusivulta
Mitäs täälä sitte valitat? Eiköhän siihen voi itse vaikuttaa miten liikentees käyttäytyy ,eikä tarvi mennä valtavirran mukana. T:bemaristi joka ajaa rajoitusten mukaan
Olisit sanonut suoraan. "T : Ketjun aloittaja, harmaan toyotan omistaja harmaassa tuulipuvussa"
Tosimiehet ostavat sitä mitä haluavat ja surkeat reppanat tuulipuvuissaan katselevat muista mallia.
bmw:ni naapurin teineille ralliautoksi ja ostin oikean auton.
Totuus aloittajalla on se ettei uskalla ajaa Bmw kun pelkää mitä muut ajattelevat.. Voi voi kun säälittävää ja menisit jollekkin itsetunnon kohotus kurssille. Oikeastaan on ehkä kuitenkin parempi että ajat hiirenä Tojotalla ja Hyundailla, tuulipuku ja harmaa väri ovat tuollaisen Disney hiirulaisen parhaat ystävät tässä armottomassa maailmassa kun ei ole oikein menestystäkään tullut ja opinnotkin varmaan jääneet kesken. Tojo on sulle varmaan hyvä, vaikka vähän kateellisena täällä avaudutkin.
Ja bemari juuri oikea sinulle ja poikakaverillesi.
Mieluummin tuulipuku hetero ja alla harmaa tojo kuin tyyllikkäästi pukeutuva hintti pinkissä BMW:ssään =))))
tojohomo myymään per****täs, että saat karvanopat corollaas!
TAITAA "MULUKUNKUULAA" VITUTTAA KUN EI SAA BIMMERIÄ ITSELLEEN!
Netta pilaa kuin nämä finninaamaiset lippalakkiklopit ruosteisine tuontiromuineen. Eri asia on nämä passat ja audikuskit jotka pilaa koko liikenteen.
Onnittelut teit oikeat johtopäätökset. Bmw kuskit ovat kaikki lauma kusipäisiä idiootteja, jotka ammutaan heti ensimmäisinä, kun vallankumous alkaa.
No jaaha,on se vaan jännä kun ajaa Bemarilla,niin joku kaista*****,tulee ärsyttämään ja koettaa saada aikaan kiihdytysajoa,en lähde. Tämä ilmiö on nähtävissä etec.liikennevalojen vaihtuessa .Autostani kun löytyy tarvittavat tehot ilman,että sitä tarvii testailla,ja on nautinto ajaa ilman kolinaa,pauketta ja ryskettä ja meno on jämäkkää.Itse kun ajan laatu-autolla ajan takuulla rajoitusten mukaan,ihan sen takia, että en halua teidän kiveniskujanne tuulilasiin enkä maalipintaan.
Jaguar XF
http://tekniikanmaailma.fi/autot/koeajot/tm-koeajo-jaguar-xf-27d-v6-premium-luxury
Tiädättekö mitä eroa on entisajan hevosmehellä ja japsiauton kuljettajalla?
Ei mitään ...
Bentley 19.999 EUR
http://tinyurl.com/buxxj8a
romuilla ajavat hiirulaiset pelkäävät ja levittävät tuota ennakkoluuloista ja vainoharhaista pelkoa myös läheisiinsä, ei uskalla ajaa BMW:llä betonilähiön naapuri suuttuu.. Menestys ei osunut tämänkertaisessa arvonnassa teidän käsiinne ettekä itse osanneet sitä vaatia lukemalla kova palkkaisiin ammatteihin yliopistossa.. Tyhmien eläinten joukkoon ei sovi helmeä heittää. Terveisin Bmw ja Mercedes forever
naurettavaa keskustelua..
Näyttäisi siltä että BMWn hankkii lajityyppi joka myös välittää siitä mitä muut ajattelee autovalinnasta. Tämä lajityyppi uskoo että auto määrittää myös arvostuksen ja menestyksen vaikka asia onki juuri päinvastoin.
Tämä BMW lajityypin vuoksi itsekin olen kyseiset kulkineet jättänyt kauppaan vaikka hiljaisuus ja laatu ovatkin vaikuttavia. Mersuun ja Audiin ei liity ihan yhtä mustavalkoinen lajityyppi.
Huom! tarkoitin vain BMWn nelipyöräisiä kulkineita. 2-pyöräisiin ei liity samaa ilmiötä. No autohan on muutenkin vain kulkemista varten. Ajamisesta nautiskellaan 2-pyöräisillä
Tai sitten he valitsevat todellakin vain auton joka on laadukas ja hiljainen sekä teknisesti uusinta mahdollista. Eli sen auton. En tiedä sitte mitä kaltaisesi tekevät, itse en ainakaan alkaisi autokaupassa miettimään sinunkin mielipidettä ostanko auton vai en, saati muiden.. Jos se minua mielluttää sen otan. Heikkoakin heikompi itseluottamus täytyy olla jos antaa kateellisten finniturpaisten provojen päätöksiinsä vaikuttaa.
että se on vähä mietittävä mitä muut siitä autosta ajattelee ja valinta tehtävä muidenkin mielipiteitä kuunnellen.
BMW:llä hyvä mainekkin autona, pitää olla tyhmä jos ostamassa uutta BMW:tä ja ajattelee en voi ostaa koska 320 e36 on nuorten suosiossa. Se on selvä jos joku tuolla ajaa uudella f10 bmw:llä esimerkiksi että ei siinä paljo katsella kuka sitä ajaa, sitä autoa kylläkin tarkoin, eikä muuten tule yhdelläkää kolmossarjan e36 mieleen ei edes sinulla ja sen tiedän.
Ja jos tosiaankin muiden mielipiteellä autosi ostat niin veikkaanpa että siinä on mies pienellä ämmällä ja todennäkösesti phoin tossunallakin.. mietit muiden ajatuksia... laadukkaasta autostasi :) esimerkiksi naapurien yms, niin oleppas fiksu poika , ota vihko käteen ja käy joka naapurista kysymässä "saanko ostaa bmw:n" herranjumala, tuollaisia kalliita ratkaisuja ja miettii jonku teinien mielipidettä "siis jos olisit ostamassa".
BMW on hyvä auto juuri sellainen kun haluan ja myös ajan BMW:llä. Heikko itsetunto ei saa pilata ajonautintoa eikä missään nimessä vaikuttaa automerkin valintaan. Olen kullut yllättävän usein tuon toteamuksen, että en voi ostaa BMW:tä tutavien janaapureiden takia.
Aikaihmiset ja todella nössöjä!