Elävä kristillisyys median hampaissa

Lirl.

Nyt media on ruvennut kunnolla retostelee vanhoillislestadiolaisuudella, koska tiedetään, että se myy. Ihan keksimällä keksitään kaikkia pahansuopia juttuja meikäläisistä. On totta, että niihin sisältyy osatotuuksia, mutta tapa, millä niistä uutisoidaan, ei ole oikean hengen mukaisia. Meidän taloon ei periaatteestakaan olla tilattu enää mitään lehtiä!

5

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täsmennys

      Tarkoitatko "elävällä kristillisyydellä" saatanallista vl-pedofiililahkoa?

      • Lirl.

        Tyypillistä katkeroituneen epäuskoisen puhetta...


      • kipuna!a
        Lirl. kirjoitti:

        Tyypillistä katkeroituneen epäuskoisen puhetta...

        eläväistä. Aina joku hoito ja riita päällä


      • Kuollutusko
        Lirl. kirjoitti:

        Tyypillistä katkeroituneen epäuskoisen puhetta...

        Kas sä oot vaihtanut nimimerkkiä. Ei paha. LUin kyllä liri ri sekään paha kun on teidän ryhmästä kyse. siis Lirissä ollaan lirit.


    • Kiriill

      Eikös kaikki sellainen ole uskonvastaista.
      Totuus myy aina.
      Sankariveljenne saavat nyt tuntea miltä tuntuu olla julkkis. Hänninenkin vitjat kaulassa nautti suorastaan julkkisena olosta. Ei tarvi olle hengen mukana kun kuulutaan eri hengenryhmään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      246
      4041
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      127
      2333
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2006
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1481
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      950
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      128
      949
    7. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      939
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      331
      860
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      857
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      62
      780
    Aihe