Tuleeko muille soittoja

Minä vaan

Numerosta 850913591? Rämpytellyt jo ihan riesaksi asti ja ilmeisesti tuollainen numero olis Koreasta??

15

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kyllä tulee,soitellut useana päivänä.tutkin samaa että koreasta olisi...
      en ole vastannut.

    • RAMBO JUNIOR

      Soitellut toukokuussa jo kymmenen kertaa. Kohta alkaa nyppiä.
      Mistähän sais selviteltyä lähteen?
      Kohta hyökkään Koreaan :)

      • RAMBO JUNIOR

        Pohjois-Korean joukot ne vaan militarisoi lisää voimaa puolustusjoukkoihin!
        Älkää vaan vastatko puheluun , muuten joudutte heidän armeijaan !
        Ja sithän tuli lähtö sinne ! :)


    • Pippuri

      Sama numero terrorisoi täälläkin! >:(

    • Kiehuu

      Varsinainen piina! Soittellut nyt kohta kuukauden kiihtyvällä tahdilla, jopa neljästi päivässä.

    • Kiehuu

      Varsinainen piina! Soittellut nyt kohta kuukauden kiihtyvällä tahdilla, jopa neljästi päivässä.

    • Pippuri

      Mulle yritti tänään neljä vai peräti viisi kertaa! Nyt on tosiaan tullut puheluita lähes päivittäin muutaman päivän ajan.

      Kukaan muukaan ei ilmeisesti ole vastannut?

      Mistähän saisi tietää mikä ihme tuo numero on??

      • minä vaan

        Älkää vaan vastatko tai soittako takaisin nyt on itsellä hakusessa puhelin jolla vois plokata tulevat puhelut muuten on ainoa vaihtoehto vaihtaa puhelinnumero


    • minä vaan

      Tein itse ilmoituksen poliisille ja suosittelen kyllä muitakin ottamaan yhteyttä jos poliisi voisi tehdä jotain kun on useampia ilmoittajia!!

    • Pippuri

      Sanoiko ne poliisit jotain? Epäilivätkö mitä puhelut koskee tms.?
      Antoivatko ohjeet olla vastaamatta vai...?

    • minä vaan

      Poliisit epäili et ois tietokone joka lähettelee viestejä ja katsoi ettei ole heillä tiedossa tuota numeroa mutta luulisi että alkaisivat tehdä jotain jos muut ilmoittaisi samasta numerosta!! Kielsivät vastaamasta ja etenkin soittamasta takasin! Ne epäili et saattaa olla sellainen josta tämä vastapuoli saa maksun kun sinne soittaa! Mä soitin kerran linja aukesi ja huutelin hetken haloota ja katkaisin puhelin mulle tuli saunalahden mukaan 57 senttiä laskua siltä ajalta. Kaksi kertaa olen myös vastannut ennen kuin lopetin.

    • Pippuri

      Okei...

      Kun vastasit niin kuuluiko mitään tai oliko siellä toisessa päässä edes ketään?

      Kaikenlaista kuraa sitä pieni ihminen joutuukin sietämään :D

    • minä vaan

      Joku outo ääni kuului joka viittaa siihen että kyseessä on modeemi ei puhelin... Mä hommasin itse puhelimen josta saa estettyä soitot. Olen soittanut usealle operaattorille ja kysynyt ulkomaan soittoihin estoa jota ei nykyään saa! Sanoin kyllä operaattoreille että laittavat toivetta eteenpäin että saisi suljettua nuo ulkomaan puhelut kun se kerran joskus on ollut mahdollista!

    • Kyseinen numero näköjään sitten soittaa koko skandinaavien alueelle suomen lisäksi, joku on ilmeisesti ovela. Vaikka puhelu ei maksaisi paljoa niin saavat riittävästi rahaa kun satatuhatta soittaa takaisin tai vastaa. Pienestä summasta kun ei nouse isoa meteliä mutta niitä pikkusumman menettäjiä onkin sitten markinnoilla miljoonia.

    • soitot seis

      Osta prepaid-liittymä niin ei tule mitään ylimääräisiä soittoja. Mulla dna ja erittäin tyytyväinen olen siihen, saa olla rauhassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      23
      3031
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2109
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      66
      1968
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      100
      1823
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1553
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      39
      1311
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1282
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1265
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      111
      1065
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1046
    Aihe