208 koeajo

millaisi tuntemuksia on jättänyt koeajo? Vai onko vielä kenelläkään kokemuksia kyseisestä autosta kiinnostaisi tuo tehokaampi diesel malli
6567
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

.. tosin 1.6 bensakoneella.Pirtee peli kaikin puolin,ajotuntuma parempi kun nykyisessä (308). Kulutus saatu hilattua siedettävälle tasolle.Yhdistetty: 5.80 l/100km.Jakopää tossa koneessa ketjulla...ainakin meikäläinen pistää tilauksen sisään !

Äänestä
  • En ole vielä ehtinyt koeajolle. Miltäs mukavuus vaikutti, jousitus ja melu?

    Äänestä

Mees kokeilee itte ! Mun milestä pikatestillä kaikki kohillaan.

Äänestä

Kävin koeajamassa 1,4l (95hv) ja 1,6l (120hv)
Kummatkin kulkivat hyvin ja olivat mukavia ajaa.
Ohjaus tuntui herkältä ja mukavalta varsinkin kaupunki ja mutkaisella tiellä.
Suurimmisshttp://keskustelu.suomi24.fi/debate/4267a nopeuksissa esim. moottoritiellä kaipaisi 6-vaihdetta, kun välitykset ovat sen verran pienet, mikä on ollut Peugeoteissa lähes aina.
Mutta normaalissa maantie ja kaupunki ajossa pärjää hienosti

Vaikka auto on hieman kutistunut ulkomitoiltaan edeltäjäänsä verrattuna niin sisältä se on päinvastoin kasvannut, minkä kyllä huomasi selvästi varsinkin takatilojen osalta! Muutenkin auto tuntui sisätiloiltaan erittäin miellyttävältä.

Auto antoi miellyttävän ja positiivisen kuvan kaikinpuolin joten tilasen 1,6litraisen 208

Äänestä

Minulla on VTI120 ja olen ainakin näin ensimmäisenä viikkona todella tyytyväinen. Auton pieni ratti ja korkealla oleva mittaristo on erillainen ja ne eivät välttämättä sovi ihan kaikille mutta omasta mielestäni ne ovat erinomaiset niin jos ne ei heti sopii kannattaa yrittää rattia ja penkkiä sovittaa vielä kerran. Ja sitten, mittarit on tarkoitettu katsoa ratin yli eikä läpi mikä ei ole kaikissa netissä olevissa testeissä ymmärretty...

Äänestä

Saas nähä tuleeko myyntiin farkkuna, ainaski 207sw oli/on toimiva tapaus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitäisi varmaa kirjoitti:

millaisi tuntemuksia on jättänyt koeajo? Vai onko vielä kenelläkään kokemuksia kyseisestä autosta kiinnostaisi tuo tehokaampi diesel malli

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu