heii! kuinka moni haki jompaankumpaan? miten meni koe?
maatalousekonomia ja markkinointi, metsäekonomia ja markkinointi
7
880
Vastaukset
- tiaöfjdgs
hain molempiin. koe meni mun mielestä suht hyvin, mikään kohta ei tuottanu mitenkään suuria vaikeuksia. ärsytti vähän, ku koetta on pidennetty viime vuodesta, ja aikaa ei ollu mun mielestä tarpeeks, että ois kerinny esim. tarkistamaan vastauksiaan..
minkä takii kokeeseen ei oltu jaettu laskimia, vaikka hakuoppaassa niin sanottiin? siin kuitenki oli muutama laskutehtävä, okei ei vaikeita, mut ois se nyt ollu vähä helpompi silti laskimella laskee. tosi kiva ku hakuoppaas annetaan väärää tietoo.. - alkuperrrräinen
joo sitä mäki ihmettelin ! oliks siel sun mielest paljon porukkaa tai kumpaan hait ensisijasena? mietin nouseekohan rajat jos hakijamäärät kasvanu ja koe oli aika helppo. niin vähän otetaa kumminki sisää.. eiks huomen/ tänää tuu ne oikeat monivalinta vastaukset nettiin?
- tiaöfjdgs
hain siihen maatalousekonomiaan ekana. mitä äkkiseltään laskin, nii vähän päälle kolkyt tais olla hakijoita? kyl varmaan nousee, riippuen tietenki kuin hyvii osa siit posukasta oli :D toivottavasti ei ihan kaikkien mielestä ollu helppo nii on itelki jotai mahiksii :) juu niin ainaki sanottiin. en tiiä uskallanko kattoo, jos alkaaki vaa v*tuttaa.
- erokopkapowo
miten sait laskettuuu? :D must se sali oli ihan täynnä. ja hups linja tuli tohon väärin. siis maatalousekonomia ja yrittäjyys. niist esseist on tosi vaikee sanoo miten meni. kirjotin vaa paperin täytee ja meni varmaa aiheen ohi. must tuntuu et virheet niist monivalinnoist tulee siinä et on valinnu vaan yhen oikein/väärin. sitte ei saa yhtää pisteit.. mut jos ois ollu vaan 30 kokeessa ja ne toissijaiset hakijat ni eihän se sit olis paha..
- tiaöfjdgs
eiks metsäekonomia ja maatalousekonomia ollu eri saleissa? ni tuol maataloudes oli ainaki vaa viis rivii varattu niille ja loput oli muita. joo no esseist nyt ei voi sanoo muutaku et toivottavasti siin nyt jotain meni oikeen, mul jäi aika kyl nii tiukille et en yhtää kerinny miettii sen tarkemmin
- marrrjanne
blaaaah.. tai tulla puol vuotta luettuu ihan turhaan :/ noi monivalinnat sit kuitenki oli mun kompastuskivi. melkeen jooka kohtaan, mistä en saanu pistettä, olin laittanu oikeen vastauksen, mutta lisäks jonku toisen kohan eli sillon ei pisteitä heru. kyl oikeesti v*tuttaa!
- 2vc892
sain 26 poäng.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 18211366
- 575412
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html462677- 402355
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131831Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,441775Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta411440Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut271413Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s61366Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v371349