Me maksoimme taas Tuitulle ja Hassiselle golf-matkan etelän aurinkoon vähän aikaa sitten. Herrat itse perustelivat matkaa työrauhalla joka Espanjassa on parempi kuin Kotkassa. Heidän mukaansa johtajan työ on nimittäin aivoilla tehtävää työtä vaikka aivottomat ei sitä aina ymmärrä. Mitään matkaraporttia ei ole tarvis tehdä kuittien penkomisesta puhumattakaan koska tarkastustyö on liian kallista Kotkassa.
Jälleen korruptiomatka Espanjaan
Holaaaaaaaa!
7131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaljaa saa taas 09.00.
Ei nämä korruptioherrat tietokoneesta ymmärrä enempää kuin siat helmistä. Siellä on joka organiosatiossa omat osastot ja osastopäälliköt tietojärjestelmiä varten.
Lisäksi on lapsellista väittää, että ostajan asemassa olevan on erityisesti oltava huolissaan kauppasuhteiden jatkumisesta, heh, heh. Kyllä kapitalismi on ainakin tähän asti toiminut sillä periaatteella, että se jolla on rahat sanoo mitä ostetaan. Eikä herran jumala päinvastoin.
Kyllä kyseessä oli ihan puhdas veronmaksajien varoilla tehty huvimatka. Rahat pitää vaatia takaisin. Ei tässä mitään raporttia edes kannata mennä pyytelemään. On niin päivän selvä asia.
Asia on juuri näin.
Ostajanko tehtävä on pitää huolta kauppasuhteista myyjään...miten joku vo olla
niin tyhmä että ei kykene keksimään edes parempaa selitystä omalle korruptiomatkalleen! Kyseessä on selvä lahjontatapaus missä myyjä lahjoo
julkista ostajaa. Ei ihme että Kotkan taloustilanne on se mikä se on koska korruptio ja lahjonta on mädännyttänyt koko poliittisen- ja virkamiesjohdon.
Rahat takaisin ja potkujen jälkeen käräjäoikeuteen!
Pitäähän Karin ja Hannun matkustella. Kohta, kun eläkepäivät alkavat, ei enää muiden rahoilla voi matkustaa! Timolla nyt vielä on matkaa siihen hetkeen.
Muuten: "Illalla golfia". Kierros kestää yleensä vähintään neljä tuntia. Gironassa esimerkiksi 16.4. oli tilanne valoisuuden suhteen:
Päivän pituus: 13:21
Nauttinen aamuhämärä alkaa: 05:08
Porvarillinen hämärä alkaa: 05:42
Auringonnousu: 06:11
Auringonlasku: 19:32
Nauttinen hämärä alkaa: 20:00
Astronominen hämärä alkaa: 20:35
Pitää klo 15.30 viimeistään aloittaa, jos aikoo ehtiä kierroksen pelata ennen pimeätä.
Herrat aloitti pelaamisen heti herättyään ja nautittuaan hyvän aamiaisen.
ja halpaa viiniä palan painikkeeksi.
Saatte sikailla jos mekin saadaan sikailla. Virkaloinen on silloin onnensa kukkuloilla kun saa sikailla ja olla kuten V I R K A L O I N E N konsanaan.