Ei voi olla totta

Tzantta

Kyllä tänne sitten pitää joka lahkolle oma palsta avata. Olisi saaneet olla kaikkai lestadiolaisuus-aiheiset samalla palstalla. Laittakaa vielä oma palsta turkulaisille ja tamperelaisille.

3

704

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lisää

      "Laittakaa vielä oma palsta turkulaisille ja tamperelaisille."

      Ja omat palstat turkulaistuneille tamperelaisille ja tamperelaistuneille turkulaisille ;)

      • ei voi

        Vanhollis ja uuslestatius eroaa liikaa toisistaan
        sillä vanhollislestatius ei ole uskontoa ja uuslestatius lähellä sitä.


      • UL Bertil
        ei voi kirjoitti:

        Vanhollis ja uuslestatius eroaa liikaa toisistaan
        sillä vanhollislestatius ei ole uskontoa ja uuslestatius lähellä sitä.

        Osuit asian ytimeen! VL -liikkeessä luotetaan siihen, että päästään taivaaseen kun ei ryypätä, ei harrasteta ehkäisyä, ei katsota tv:tä jne. Meillä asiat ovat toisin, harrastamme noita kaikkia ja vielä muutakin. Luotamme siihen, että Herra ei lapsiansa hylkää. Raamatussakin sanotaan, että vapauteen Kristus meidät vapautti. Toisin sanoen saamme tehdä ihan mitä vain, aivan Raamatun luvalla.

        Mitään omia tilaisuuksiahan meillä ei vielä ole, mutta eipä ole tässä vaiheessa tarvekkaan. Myöhemmin voisi harkita jonkinlaisia saunailtoja oluen ja hyvien elokuvien parissa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      148
      4714
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      76
      3915
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      71
      2589
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      226
      2022
    5. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      120
      1868
    6. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      246
      1187
    7. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      825
    8. Haluaisitko kaivattusi

      kanssa ensiksi seksiä ja sen jälkeen puhumista?
      Ikävä
      62
      766
    9. Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?

      Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall
      Euroviisut
      21
      757
    10. Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?

      Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,
      Sinun unelmalomasi
      6
      725
    Aihe