Kalastaja teki Lieksanjoesta karmivan löydön. Mitähän lie tapahtunut ???
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012053115654821_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012053115654821_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Oliko kalastaja kokemassa katiskaa vai ehkäpä vetouistelemassa, en tiedä huh huh, tuollainen kalajuttu on kalamiehen pahin painajainen, kukahan nainen.......?
Ei anna armoa Tuonelan soutaja ei, naisen mennessään vei.
Omituinen tapaus, onkohan nainen keskiviikon ravintolaillan päätteeks horjahtanu jotenki jokeen ja hukkunu vai olikohan kellunu siellä pitempään ? Outoa.
No ainakin yksi nuori nainen on ollut kateissa jo 9.5 alkaen, joten ei se välttämättä kovin outoa ole. Rauha hänen sielulleen jokatapauksessa..
Ei kai kalastaja vaan ollut virvelöimässä ja koukkuun kävi muutakun hauki ? Ajatella, jos hän oli kelannut innostuneena luokseen ruumiin niin voisko siitä toipua koskaan, ei varmaan kammottava ajatus.
Voisiko itsemurhalla olla osuutta asiaan, kun tuo uutisointi oli noin nuivaa ?
... mahdollista, että arvoisat Lieksan juoruämmät hoitelisivat ihan vaan omia asioitaan... jos pystyvät edes siihen.
Ei mutta aatteles jos siinä soutelisit iloisena ja keulakokkaan kopsahtais ja sitten kattoisit mikäs uppotukki se siinä ja huomaisit ruumiin niin elämä olis kyllä heti pilalla ainaki mulla ja näkisin painajaisia. Kukahan tuo kalastaja muuten oli?
Mitä väliä sillä kuka se kalastaja oli? Haluatko päästä juoruilemaan kylille?
Taidat olla niitä, jotka pelkäävät jäävänsä kakkoseksi.
Poliisi ja media on vaiennut tapauksesta jo näin pitkään, joten todennäköisesti on selvää, ettei kyseessä ole mistään kadonneesta naisesta ja löytöhän oli tapahtunut Lieksan keskustassa, joten ulkomaalainenko siellä on kellunut ilman henkilöpapereita vai mikä tunnistuksessa oikein mättää höh ?
Sara; miksi näin, miksi ei myöhempään?.. Sinulla, kauniilla nuorella naisella olisi ollut elämää edessä vuosikymmeniä...Mikä on tämän kaiken tarkoitus??
Monia menetyksiä ja suuria suruja kokeneena kirjoitan
vanhan tuutulaulun osanottona Saran läheisille;
"Nuku, nuku nurmilintu, väsy, väsy västäräkki, lennä lennä leppäkerttu..."
"Niin lohduton laulu linnun tuo on,
kuin kaipuuni tietää se vois.
Se itkee kai hiljaa myös poikasiaan,
joita kevätkään luoksein ei tois.
Niin häipyvän kaiken tään tiedäthän
vain unina unissas näyn.
Vaan kerran mä aaltona sua silitän,
tai tuulena oksillas käyn!"
Olikoha tuo nainen ollut perheellinen vai liekö yksinäinen ?
Toivottavasti poliisi pystyy selvittämään onko päätynyt jokeen omasta tahdosta vai jonkun muun avittamana????
Etkö osaa lukea, vai onko juoruiluinto kaiken ylikäyvä:
"Poliisi ei epäile tapaukseen liittyvän rikosta. "
Katiskasta löytyi. Sama kalastaja sai samasta katiskasta sata kiloa särkiäkin.
Oli kai Pietarin vai olko se kiesuksen sukulaisia se kalastelija.
http://yle.fi/uutiset/sata_kiloa_sarkea_katiskassa/6145928
tiijä jotta on sären kutu? Voip sitä olla sata killoo matikkookin kevät talavella katiskassa. Ja sitten anopilla elokuussa pyyvettään ravut.
Olipa hän kuka oli, kevyet mullat ;(