Kalastaja teki Lieksanjoesta karmivan löydön. Mitähän lie tapahtunut ???
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012053115654821_uu.shtml
Kalastajan ikävä yllätys
19
1354
Vastaukset
- Suru_puserossa
Oliko kalastaja kokemassa katiskaa vai ehkäpä vetouistelemassa, en tiedä huh huh, tuollainen kalajuttu on kalamiehen pahin painajainen, kukahan nainen.......?
- Vaka vanha Väinö
Ei anna armoa Tuonelan soutaja ei, naisen mennessään vei.
- Joku hukassa...?
Omituinen tapaus, onkohan nainen keskiviikon ravintolaillan päätteeks horjahtanu jotenki jokeen ja hukkunu vai olikohan kellunu siellä pitempään ? Outoa.
- kateissa..
No ainakin yksi nuori nainen on ollut kateissa jo 9.5 alkaen, joten ei se välttämättä kovin outoa ole. Rauha hänen sielulleen jokatapauksessa..
- Repa Ravustaja
Ei kai kalastaja vaan ollut virvelöimässä ja koukkuun kävi muutakun hauki ? Ajatella, jos hän oli kelannut innostuneena luokseen ruumiin niin voisko siitä toipua koskaan, ei varmaan kammottava ajatus.
- Kanootti Kaaleppi
Voisiko itsemurhalla olla osuutta asiaan, kun tuo uutisointi oli noin nuivaa ?
- Voisiko olla...
... mahdollista, että arvoisat Lieksan juoruämmät hoitelisivat ihan vaan omia asioitaan... jos pystyvät edes siihen.
- Karjalan tuulastaja
Voisiko olla... kirjoitti:
... mahdollista, että arvoisat Lieksan juoruämmät hoitelisivat ihan vaan omia asioitaan... jos pystyvät edes siihen.
Ei mutta aatteles jos siinä soutelisit iloisena ja keulakokkaan kopsahtais ja sitten kattoisit mikäs uppotukki se siinä ja huomaisit ruumiin niin elämä olis kyllä heti pilalla ainaki mulla ja näkisin painajaisia. Kukahan tuo kalastaja muuten oli?
- ASKO88
Mitä väliä sillä kuka se kalastaja oli? Haluatko päästä juoruilemaan kylille?
- Joen sukeltaja
Taidat olla niitä, jotka pelkäävät jäävänsä kakkoseksi.
- Yks naaraaja
Poliisi ja media on vaiennut tapauksesta jo näin pitkään, joten todennäköisesti on selvää, ettei kyseessä ole mistään kadonneesta naisesta ja löytöhän oli tapahtunut Lieksan keskustassa, joten ulkomaalainenko siellä on kellunut ilman henkilöpapereita vai mikä tunnistuksessa oikein mättää höh ?
- Liebuska
Sara; miksi näin, miksi ei myöhempään?.. Sinulla, kauniilla nuorella naisella olisi ollut elämää edessä vuosikymmeniä...Mikä on tämän kaiken tarkoitus??
Monia menetyksiä ja suuria suruja kokeneena kirjoitan
vanhan tuutulaulun osanottona Saran läheisille;
"Nuku, nuku nurmilintu, väsy, väsy västäräkki, lennä lennä leppäkerttu..."- ikävä
"Niin lohduton laulu linnun tuo on,
kuin kaipuuni tietää se vois.
Se itkee kai hiljaa myös poikasiaan,
joita kevätkään luoksein ei tois.
Niin häipyvän kaiken tään tiedäthän
vain unina unissas näyn.
Vaan kerran mä aaltona sua silitän,
tai tuulena oksillas käyn!"
- Kummastelija
Olikoha tuo nainen ollut perheellinen vai liekö yksinäinen ?
- Rikos vai ei?
Toivottavasti poliisi pystyy selvittämään onko päätynyt jokeen omasta tahdosta vai jonkun muun avittamana????
- Lue ensin luule sit
Etkö osaa lukea, vai onko juoruiluinto kaiken ylikäyvä:
"Poliisi ei epäile tapaukseen liittyvän rikosta. "
- Pietari saalistaja
Katiskasta löytyi. Sama kalastaja sai samasta katiskasta sata kiloa särkiäkin.
Oli kai Pietarin vai olko se kiesuksen sukulaisia se kalastelija.
http://yle.fi/uutiset/sata_kiloa_sarkea_katiskassa/6145928- Etkö sinä
tiijä jotta on sären kutu? Voip sitä olla sata killoo matikkookin kevät talavella katiskassa. Ja sitten anopilla elokuussa pyyvettään ravut.
- osanotot
Olipa hän kuka oli, kevyet mullat ;(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni1136955Kuka on UMK-suosikkisi? UMK26 paljastuksia lauantai 28.2.
UMK26 tänä lauantaina! UMK26 tulee suorana Tampereelta ja nyt selviää, kuka pääsee edustamaan Suomea Euroviisuihin. M1054680L/over ja Jani Volanen! Minkä arvosanan 4-10 annat roolityöstä?
Psykologinen trilleri L/over - ikuisesti minun on koukuttanut tv-katsojat ruudun ääreen. Kun Roosa (Krista Kosonen) tapa483932TTK:n jättänyt Vappu Pimiä rehellisenä MasterChef-kuvauksista: "Höh..."
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Viime vuonna Tanssii Tähtien Kanssa jäi taakse, ja nyt vuorossa on uusi a133324Natomaa hyökkäsi Iraniin
Näemme nyt tällä hetkellä Natomaan nimeltä Yhdysvallat, joka toimii aika pitkälti perinteisen kansainvälisen lain ulkopu6721987Trump aloitti III maailmansodan tänään.
Narsisti ja mielipuoli Trump pitäisi saada pois, miten se onnistuisi parhaiten?2221348- 661328
Osaako kukaan sanoa?
Mikä on syy siihen, että apulaisidiootti yrittää kaikin keinoin haitata kaikkea yrittämistä Ähtärissä? Nyttkin pilkkaa j521277Rakas tiedät, että toivoisin
Kuulevani sinusta. Tiedät, että viestisi tekisi minut ihan onnelliseksi. Että äänesi kuuleminen saisi minut leijumaan ja551273Viesti miehelle
Nyt vastaa oikea taa´app. Ainoastaan puhelimitse voidaan selvittää asioita, mutta tuskin sitä haluat kaiken halveeramise12962