jossain Kuopion koulussa kun menee ja kieltää kevätjuhlan suvivirren!Olen jo isoisä ja kouluni käynyt mutta vuoden kohokohta ja mieliinpainuvin asia oli juuri suvivirsi kevätjuhlassa!!!Vuosikymmenten jälkeen muistan ne hetket/tunnelman suvivirren soidessa ja niin varmaan tuhannet ja tuhannet muutkin aikuiset!En kuulu kirkkoon ja viis veisaan uskoista mutta kyllä vanhat traditiot täytyy säilyttää!!!Tehkää kansan kapina moista rehtoripetturia vastaan!!!Nimikeräys vaan ja äijä pihalle!
Idiootti rehtori teillä..
Mies rannikolta
10115
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jo joutui armas aika ja suvi suloinen kauniisti joka paikkaa koristaa kukkanen taas siunaustaan suopi myös lämpö auringon se luonnon uudeks luopi mi kutsuu elohon... jne..... kaunista ja muistoja
Jaa, ehkä sit Kuopiossa miesrehtorikin on noin tehnyt, mutta jos noita lehtien lööppejä osaa tavata, uutisoitiin HELSINKILÄISEN KOULUN NAISREHTORISTA... Mut netissä onneksi saa haukkua ihan ketä vain mistä vain.
Joo, kannattaisi lukea uutinen ennen moista avautumista...
Mies tai nainen mutta dorka sen täytyy olla!
Mikä lie kurahaara joka on jonkun muslimin panopuu???
Ihmeelliseksi menee jos muiden kulttuurien takia meidän omia traditioita ruvetaan muuttamaan. Aivan p*rseestä.....
Asia saakin aivan uusia ulottuvuuksia, kunhan jäämme vähemmistöksi. Noinhan on käynyt paikallisesti jo monessakin paikassa. Kunhan käänne tapahtuu valtiollisella tasolla, alkavat asiat muuttumaan nopeasti.
Joo se vähemmistöksi jäänti onkin todella lähellä :D Eduskuntakin pullistelee hinduja ja muslimeja tai on siellä ainakin sen yksi katolilainen hihhulu eli Soini. Noi Soinin katolilaiset jos täällä pääsis valtaan, niin silloin olis helvetti irti. Silloin vasta kiellettäisi monta suomalaista perinnettä. Tuo uskonto kun kieltää niin monta asiaa, eli äänestetään katolilaiset ulos eduskunnasta. Kunnon vieraan hihhuli-uskonnon sanansaattajia.
Ei ole Suomessa... ainakaan vielä, en sitä tarkoittanutkaan.
MITÄ VÄHEMMÄN MITÄÄN USKONTOA KOULUSSA SEN PAREMPI. TÄMÄ UUSI PIISPA ON IHAN ÄÄLIÖ.
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/koulu-kielsi-suvivirren-kuopion-uusi-piispa-veti-lapsensa-kevatjuhlasta/1201071
ONNEKSI SITÄ PILKATTIIN SIITÄ HETI
http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/lehti-irvailee-kuopion-piispan-kevatjuhlaboikotille/1201178
Ylioppilaana kaikkien aineiden opetus on mielestäni tärkeää, mutta hyvin argumentoidun ja perustellun, älykkään kommenttisi jälkeen alan kannattaa äidinkielen opetuksen lisäämistä. Historian opetus ainakin omalta kohdaltasi taitaa olla jo hieman myöhässä. Harmi...