Tampere voisi haastaa Turun Suomen kakkoskaupungin kisassa. Miksi olette niin juntteja? Olette maalaisia! Ipa, musta maggara...haloo!!! Missä voitatte Turun? Tai edes Oulun?!
Tampereen junttius
Stadi on buli
10151
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Ressu Redford, Tommi Läntinen, Matti & Teppo.
Oliko muuta?
Ike Kanerva ja Lola Odusoga
ja narkkareiden luvattu kaupunki. Väkivaltaa tulvillaan, eikä siellä halua yöllä normaali ihminen kulkea. Ja stadi on lisäksi aivan liian sivussa kaikesta sivistyksestä.. Pelkkä rappiokylä.. ,DD
Lapsiani en haluaisi siellä kasvattaa, eikä minun edes tarvitse, koska asun nääs Tämpereella!
nääs meillä tamperelaisilla on pidemmät mustat maggarat ku teillä turuus !!!
Tykätään olla maalaisia, koska se on inhimillistä. Siihen teistä yli-urbanisoituneista, omissa fantasioissanne eläjistä ei ole. ;-D
Oikeassa olet. Mutkatonta, ei tartte teeskennellä olevansa vaan pelkästään on.
Rauhallista, suoraviivasta, kursailematonta ja pelkäämätöntä meininkiä.
Ei se ole junttiutta, se on enämpi äijämäistä vrt. Pate, Juice, jne.
Ilves kona raising!!
No junteudussa tietenkin voitamme koko suomen kaupungit.Ja hitaudessa ollaan parempia.
Tamperelaisia ei saa ketkään muut haukkua kun Tamperelaiset ite.Hesalaiset ei,Turkulaisei,missä?semmonen Oulukin on.Tamperelaiset on parasta A ryhmää.
Stadilaiset on vesiläisiä. Stadi on muuten tarkoittanut alunperin "pientä kaupunkia". Vähän niinkuin eri aihepiirissä on termi "pili".