Menetkö suviseuroihin tänä vuonna?

Kuinka moni on menossa suviseuroihin Lopelle? Jääkö seurat tänä vuonna väliin?
30361
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 30

Vanhimmat

Tänä vuonna ainoastaan 70 800 la klo 18 kohteessa.

Äänestä

vain 70799 sillä arkkipiispa ei tänä vuonna käy

Äänestä

Arkkipiispa nimenomaan on halunnut käydä Lopella jos huhu pitää paikkansa??

Avaajan kysymykseen vastaus. Kyllä menemme :) Tulethan sinäkin?

Äänestä
  • >Avaajan kysymykseen vastaus. Kyllä menemme :) Tulethan sinäkin?

    Tyypillistä vl-valehtelua, selkeään kysymykseen jorinoidaan jotain asiatonta vastaukseksi.
    Oma vastaukseni avaukseen on 64288 ja sinun kysymykseesi lyhykäisesti en.

    Äänestä

En mene. Aiemmin olen käynyt, mutta nyt koko tapahtuman päällä roikkuu pedofilian raskas pilvi.

Äänestä
  • Sama täällä. Kivoja ihmisiäkin paikan päällä mutta tulee itsellekkin sellainen tunne että on syyllinen vaikka en ole.
    Jätän väliin ja kutun kivan perheen kylään.Ranualle:)

    Äänestä

Tekee mieli lähtä. On niin pitkä matka, ettei välttämättä jaksa. Katotaan lähemmin sitten.

Äänestä

En mene suviseuroihin tänä vuonna. En tiedä, kuinka moni on menossa suviseuroihin Lopelle. Seurat eivät jää tänä vuonna väliin, koska viimeksi kävin Sotkamon suviseuroissa v.2006. Tai sitten ne jäävät tänäkin vuonna väliin.

Äänestä

Yrittää tuo hyväsuku ja muutkin lestat tuputtaa niitä seurojansa, en käy ainakaan tässä elämässä, enkä kuuntele radiosta. tv:stä saattaisin vilkaista, vaan kun eivät sitä sinne

Äänestä

Tottakai, kesän kohokohta!

Äänestä

En ole käynyt enää 15 vuoteen enkä mene nytkään.

Äänestä

Jo vain sinne mennään

Äänestä

En mene suviseuroihin.

Ovatko muuten ne, jotka menevät, niin seurojen loputtua lopen uupuneita?
:))))))))))))))))))) puujalka.

Äänestä
  • En minä ainakaan :) Surullinen fiiilis vaan kun täytyy odottaa taas 365 vrk ennen seuraavia.

    Äänestä

Olen Lopen uupunut..

Äänestä

Olen menossa ja iloitsen siitä.

Äänestä

En ole menossa ja iloitsen siitä.

Äänestä

joo-o koska kävi näi että hoitoni ex-koti on Riihimäellä ja pistäydymme sieltä la/su (on jo päätetty) OTTAKAA KANTAA!!! nimittäin - hänen mutsinsa on alkujaan "niitä"..siis voitteko kuvitella: NIITÄ!! mutta toisaalta, piipahdinhan 2003 Oulusta muhoksella silloisen muijani kanssa, joka oli niitä! Suhde päättyi 2004 asumuseron ja hänen mulle hakeman lähestymiskiellon myötä... nykyisessä suhteessani olen ollut myös ko anopin kanssa (rakkaudesta en tiiä..)mutta koska käytin spärdäriä, niin ketä kiinnostaa ? Parisuhde on kuitenkin edelleen voimassa!!!

Äänestä
  • että parisuhde muijani kanssa on edelleen voimassa, vaikka olin anopinkin kanssa.....

    Äänestä

Kyllä meidän perhe menee, mutta ensinmäistä kertaa siitä neuvoteltiin.

Äänestä

1) en mene
2) 85610 (ml. väkisin viedyt)
3) ehdottomasti

Äänestä

Joko "suviseurakaupungissa" on oma apteekki mielialalääkeitä varten? Eihän sitä kestä selvin päin.

Vastaus: en ilman muuta mene.

Äänestä
  • >en ilman muuta mene

    Mitä muuta tarvitsisit mennäksesi?


    Omasta puolestani vastaan kysymyksiin 'en', 67890, varmasti jäävät.

    Äänestä

  • Sinä tarvitset keskuhermostoon vaikuttavia kemiaalisia aineita. Kofeiini riittää mulle. Joskus myös etanoli on terveydeksi. Nikotiinista en piittaa lainkaan.

    Äänestä

No ei kait sinne uskalla olla menemättä! Saa kyselijät kimppuunsa jos jättää menemättä ilman kunnon syytä ja sellaista ei olej.

Äänestä

Oma arvaukseni: n.68000 seuravierasta, johtuen "oulun" kaukaisesta sijainnista. En ole vielä päättänyt osallistumisestani.

Äänestä

toi joka "kehuskeli" maanneensa anoppinsakin kanssa..niin aattelin vain että mikä uskonto tostakin sanoo ? Vai sanooko mitään ?? Vai onko niin että kyse on kahden aikuisen ihmisen keskinäisestä sopimisesta (kyseessä kai ei ollu raiskaus) ja sillon se on oikei? Parempi kait noinkin kun se että viattomia lapsia raiskataan ja hyväksikäytetään.....

Äänestä

En mene, mutta kuuntelen netin kautta.

Äänestä

Taijetaan saunoa kotona. Juoda oluset piälle. Tarkistellaan lottoja. Kahtellaan kisoja. Ja uidaan malporot huulesa. Kun ei ole sukulaiset ja naapurit kyttäämäsä. Saa vaimokin ottaa stringeisä yläosattomisa rauhasa aurinkoa. Ettei oo kollit tumpula aijanraosta.

Äänestä

En mene. 86420. Jäävät meiltä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


G.allu.p kirjoitti:

Kuinka moni on menossa suviseuroihin Lopelle? Jääkö seurat tänä vuonna väliin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu