Oletteko tilanneet onnistuneesti Eijffinger Pip -tapettaja jostain nettikaupasta Suomen ulkopuolelta? Vaikea on löytää, suurin osa hollantilaisista kaupoista ei toimita Suomeen. 25 euroa edullisemmalla kuitenkin rullia myyvät.
Jos jollakulla on onnistumisen kokemuksia, jakakaa infoa, kiitos!
Tapetteja ulkomaisista nettikaupoista? Eijffinger Pip erit.
8
1210
Vastaukset
- ┼──┼
Eikös noi ole kaikki sellaisia voimakkaita kuvioita? Sellaisella tapetilla tuskin koko kämppää päällystetään, vaan korkeintaan yksi tehosteseinä. Eli jos rullan-pari tarvitsee, niin ei se nyt ylivoimainen juttu ole niitä Suomestakaan ostaa.
- pihisti
Kiitos avustasi! Tulepa meille tapetoimaan saman tein, 14 rullaa odottaa.
- ┼──┼
pihisti kirjoitti:
Kiitos avustasi! Tulepa meille tapetoimaan saman tein, 14 rullaa odottaa.
Asiahan ei minulle kuulu, mutta en haluaisi kyllä asua kämpässä, jossa on noin paljon voimakaskuvoisia tapetteja.
- AaaaAaaaaab
┼──┼ kirjoitti:
Asiahan ei minulle kuulu, mutta en haluaisi kyllä asua kämpässä, jossa on noin paljon voimakaskuvoisia tapetteja.
Siinä sinun mielipidettäsi ei oikeastaan kysytty.
Mä tilasin birttiläisestä verkkokaupasta kaksi rullaa tapettia viime vuonna. Postikuluineen oli edullisempi kuin täältä Starkin kautta tilattuna. Oli sellainen malli mitä maahantuojakaan ei pitänyt varastossa. En vaan enään muista kaupan nimeä.
- Menninkäinen PK
http://www.behangwereld.nl/c-123699/eijffinger-behang/
Toimi vallan loistavasti. Tapetit (Eijffinger Suzani) puolet halvempia kuin Suomessa, postitus 23eur (10 rullaa). Säästöä tuli noin 400eur. Suomesta ostettuna hinta olisi ollut noin 800eur.
Hyvät remonttioluet sai tuolla säästöllä... - JooJoo
Erittäin hyvä vinkki, kiitos Menninkäinen!
- Menninkäinen PK
Korjaus. Edellinen kehu takaisin.
em. rullista yhdessä oli pintavirheitä ja pyysimme kuvien perusteella uutta rullaa ja saimme sen ilman taivuttelua... tosin tapetin saaminen hieman kesti... Kun olimme antaneet kaikki tarvittavat tiedot uutta rullaa varten mm. batch number jäimme odottelemaan. Kolmannen viikon jälkeen tiedustelin lähetyksen kohtaloa johon sain parin päivän päästä vastauksen että pakettimme olisi perillä seuraavalla viikolla. Vieripä sitten taas kolme viikkoa jonka jälkeen otin uudestaan yhteyttä yritykseen ja pyysin mm. lähetyksen seurantakoodia. Paketti lähetettiin vasta tämän toisen kyselyn jälkeen eli kahden kuukauden odottelun jälkeen. Jälkihoito reklamaatiotapauksissa ei ole siis parhaimmalla mallillaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 574594
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1534213- 673842
- 1253810
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans433635Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe783464- 983031
- 542875
- 252706
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142414