Raamatusta löytyy kohta jossa sanotaan että ken naisen raiskaa kivitettäköön kuoliaaksi. Armonoppilas etsiköön ennenkuin laitan sen tänne?
Onko unohtunut?
En kivitä
565
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Näin muuten on. En nyt kyllä itse voi ainakaan etsiä kun en Raamattua omista mutta löytynee näitten hihhuleitten kotoa:)
Rippikoulussa muistan tuon lauseen kuulleen 80 luvulla.
Meillä vl.opissa on pari Raamatun lausetta johon oppimme perustuu.
kaikki muu raamatussa on turhaa!
Siksi sitä ei kannata lukea, myös puhujaveljet korostaa että seurapuheet riittää eikä ominpäin pidä raamattua lukea ettei tule kiusauksia.
Oho nythän sie pahan heitit. Siekö ihan itse jo Raamattuakin moitit, ja lyhentelet. Ai tuota ei saa anteeksi sokea Reettakaan.
Onkos lastenraiskaajat siis lukeneet omin päin Raamattua?
Kyllä on nyyt hukassa ukkopaha ja koko teitin sakki. Kuka sitten lukee jos pomo vankilassa vai nettikeskustelujako käydään. Olet naurettava.
Onko Vl-uskonto vain muutaman lauseen ottanut Raamatusta ja elää sen mukaan. Se on Raamatun häpäisemistä.
Te olette ilmeisesti n.s. kulttiuskonto. Ja kun minulla ei ole Raamattua niin minä en siis joudu kiusauksiin. Kuinka Raamattua lukemalla joutuu kiusauksiin.
Täsemnnätkö viel rn oikein jaksa uskoa mitä viestität tai yritätä?
Kuka päättää mitä lukee ja mitä pomitaan Raamatusta. Sekä hyväksikäyttäjä kiusaaja ja aliarvioija
KERRO LISÄÄ VL:STÄ
Raamatusta löytyy kohta jossa sanotaan että ken naisen raiskaa kivitettäköön kuoliaaksi. Armonoppilas etsiköön
Tää on totinen tosi:)