ois tytön rippijuhlat tulossa ja pitäis joku hyvä booli tekasta,tyttö pitää punaviinistä ja sen kundi valkovenäläisestä,et oisko paha jos laittass punkkuu pohjaks esim merlot ja sit kahviliköörii ja saaremaa vodkaa maidolla ja ehkä anista ja spritee tai batteryy
lisä pärinää tuomaan, luulis pärisevän ja tuovan appiukolle pisteet kunnon boolista?vinkkejä pliis.
booli
6
551
Vastaukset
- paamimuppa
Jospa laitat rippijuhlan booliin muumilimua ja spraittia. Ei sen ikäiset vahvempia kaipaa!
- boolivaari
noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!
- jammu
boolivaari kirjoitti:
noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!
Ime munaa
- Mielipide minullakin
En suinkaan väitä, että olisin ollut ripari-iässä enää mikään vesipoika. Vielä vähemmän olen sitä tänä päivänä. Viihdejuomat vain olivat silloin aikoinaan oman sukupolven ikioma juttu, ei siihen vanhempia kaivattu sellaisia tyrkyttämään.
Kun omat muksuni ritten kävivät riparinsa, ei tullut mieleenkään mitään boolimaljaa tai viinitarjoilua pistää pöytään! Jossakin sopivassa välissä saatettiin sitten omien vanhempien ja appivanhempien kanssa ottaa vaivihkaa kupposet, mutta vain kahden vanhimman sukupolven kesken eikä osana kaikille suunnattua tarjoilua.
Olen kaikkea muuta kuin raittiusintoilija ja suhteeni niin kirkkoon kuin näkyvään uskonnon harjoittamiseen muutenkin on etäinen, mutta silti vierastan alkoholin liittämistä osaksi juhlintaa, kun juhlinnan kohteena ovat vasta 15-vuotiaat nuoret. - Pärinää, pärinää!
Pistä vaan punkkuu ja maitoo sekasi niin saat tosikivaa kokkelipiimää!
- ehdoton EI
Aloitus kai provo mut siltä varalta ettei ,niin olen vahvasti sitä mieltä,että rippijuhlissa ei todellakaan pidä tarjota alkoholipitoisia juomia.
Eri asia jos perheen sukulaisia tai ystäviä jää yöksi tai iltaa istumaan varsinaisen rippijuhlistuksen jälkeen ja alaikäiset vieraat poistuneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1223054EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351425- 1041299
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621037Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661027Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi1341018- 60957
- 41757
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22743Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta119713