booli

pärisevä booli

ois tytön rippijuhlat tulossa ja pitäis joku hyvä booli tekasta,tyttö pitää punaviinistä ja sen kundi valkovenäläisestä,et oisko paha jos laittass punkkuu pohjaks esim merlot ja sit kahviliköörii ja saaremaa vodkaa maidolla ja ehkä anista ja spritee tai batteryy
lisä pärinää tuomaan, luulis pärisevän ja tuovan appiukolle pisteet kunnon boolista?vinkkejä pliis.

6

540

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paamimuppa

      Jospa laitat rippijuhlan booliin muumilimua ja spraittia. Ei sen ikäiset vahvempia kaipaa!

      • boolivaari

        noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!


      • jammu
        boolivaari kirjoitti:

        noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!

        Ime munaa


    • Mielipide minullakin

      En suinkaan väitä, että olisin ollut ripari-iässä enää mikään vesipoika. Vielä vähemmän olen sitä tänä päivänä. Viihdejuomat vain olivat silloin aikoinaan oman sukupolven ikioma juttu, ei siihen vanhempia kaivattu sellaisia tyrkyttämään.

      Kun omat muksuni ritten kävivät riparinsa, ei tullut mieleenkään mitään boolimaljaa tai viinitarjoilua pistää pöytään! Jossakin sopivassa välissä saatettiin sitten omien vanhempien ja appivanhempien kanssa ottaa vaivihkaa kupposet, mutta vain kahden vanhimman sukupolven kesken eikä osana kaikille suunnattua tarjoilua.

      Olen kaikkea muuta kuin raittiusintoilija ja suhteeni niin kirkkoon kuin näkyvään uskonnon harjoittamiseen muutenkin on etäinen, mutta silti vierastan alkoholin liittämistä osaksi juhlintaa, kun juhlinnan kohteena ovat vasta 15-vuotiaat nuoret.

    • Pärinää, pärinää!

      Pistä vaan punkkuu ja maitoo sekasi niin saat tosikivaa kokkelipiimää!

    • ehdoton EI

      Aloitus kai provo mut siltä varalta ettei ,niin olen vahvasti sitä mieltä,että rippijuhlissa ei todellakaan pidä tarjota alkoholipitoisia juomia.
      Eri asia jos perheen sukulaisia tai ystäviä jää yöksi tai iltaa istumaan varsinaisen rippijuhlistuksen jälkeen ja alaikäiset vieraat poistuneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. VVM Riikka Purra ministerin asemassaan valehteli ja rikkoi perustuslakia.

      Valtiovarainministeri Riikka Purra (PS) kiisti Ylen ykkösaamussa luvanneensa ennen vaaleja, ettei pienituloisilta leikat
      Politiikka
      78
      14166
    2. Me, Suomen kansa, vaadimme Riikka Purran eroa ministerin tehtävästä

      Riikka Purra on toistuvalla valehtelullaan osoittanut olevansa epärehellinen henkilö. Perustuslain kohdassa 60 § edell
      Maailman menoa
      87
      7072
    3. Purra ennen vaaleja: "pienituloisten etuuksista leikkaaminen ei meille käy"

      "...perussuomalaisten ero muun muassa kokoomukseen, joka haluaa leikata pienituloisten etuuksista, se ei meille käy."
      Maailman menoa
      79
      3858
    4. Ammattiliittojen jäsenmaksut valtion maksettavaksi

      Ammattiliitot neuvottelvat jäsenilleen paremmat palkat, jotka lisäävät valtio verotuloja. Tästä syystä valton tulee maks
      Maailman menoa
      47
      3273
    5. Toksinen persuvasemmisto

      Kun toksiset ihmiset eivät kykene hallitsemaan sinua, saamaan sinua näkemään asiat niin kuin he haluaa, toimimaan niin k
      Maailman menoa
      25
      2887
    6. Rikkaiden ja yritysten veroaleen ei ole varaa

      Ei pieni Suomi pysty elättämään vanhenevaa väestöä nykyisellä veroasteella. Ainakin 5-prosenttiyksikköä pitää kokonaisve
      Maailman menoa
      40
      2513
    7. Riikka Purra: Autoilu tulee Suomen valtiolle pyöräilyä edullisemmaksi! Siksi pyöräetu poistettiin!

      🐸🐸🐸🐸🐸 Perussuomalaisten trollitehdas kiukkuaa kun Riikka Purra päästi taas sammakoita suustaan että autoilu tulee S
      Maailman menoa
      398
      2175
    8. 76
      2002
    9. "Minua ei kiinnosta opiskelu eikä töissä käyminen"

      Voiko lausunnosta päätellä lainkaan mikä puolue saattaisi ajaa tuollaisen kansalaisen elämäntavan mahdollistamista? htt
      Maailman menoa
      89
      1971
    10. Mitä Purra oikeasti sanoi ennen vaaleja...

      ...pienituloisten leikkaamisesta? Tässä se on. "Esimerkiksi se, mistä aiotaan leikata, perussuomalaisten ero muun muass
      Maailman menoa
      105
      1851
    Aihe