ois tytön rippijuhlat tulossa ja pitäis joku hyvä booli tekasta,tyttö pitää punaviinistä ja sen kundi valkovenäläisestä,et oisko paha jos laittass punkkuu pohjaks esim merlot ja sit kahviliköörii ja saaremaa vodkaa maidolla ja ehkä anista ja spritee tai batteryy
lisä pärinää tuomaan, luulis pärisevän ja tuovan appiukolle pisteet kunnon boolista?vinkkejä pliis.
booli
6
587
Vastaukset 6
- paamimuppa
Jospa laitat rippijuhlan booliin muumilimua ja spraittia. Ei sen ikäiset vahvempia kaipaa!
- boolivaari
noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!
- jammu
boolivaari kirjoitti:
noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!
Ime munaa
- Mielipide minullakin
En suinkaan väitä, että olisin ollut ripari-iässä enää mikään vesipoika. Vielä vähemmän olen sitä tänä päivänä. Viihdejuomat vain olivat silloin aikoinaan oman sukupolven ikioma juttu, ei siihen vanhempia kaivattu sellaisia tyrkyttämään.
Kun omat muksuni ritten kävivät riparinsa, ei tullut mieleenkään mitään boolimaljaa tai viinitarjoilua pistää pöytään! Jossakin sopivassa välissä saatettiin sitten omien vanhempien ja appivanhempien kanssa ottaa vaivihkaa kupposet, mutta vain kahden vanhimman sukupolven kesken eikä osana kaikille suunnattua tarjoilua.
Olen kaikkea muuta kuin raittiusintoilija ja suhteeni niin kirkkoon kuin näkyvään uskonnon harjoittamiseen muutenkin on etäinen, mutta silti vierastan alkoholin liittämistä osaksi juhlintaa, kun juhlinnan kohteena ovat vasta 15-vuotiaat nuoret. - Pärinää, pärinää!
Pistä vaan punkkuu ja maitoo sekasi niin saat tosikivaa kokkelipiimää!
- ehdoton EI
Aloitus kai provo mut siltä varalta ettei ,niin olen vahvasti sitä mieltä,että rippijuhlissa ei todellakaan pidä tarjota alkoholipitoisia juomia.
Eri asia jos perheen sukulaisia tai ystäviä jää yöksi tai iltaa istumaan varsinaisen rippijuhlistuksen jälkeen ja alaikäiset vieraat poistuneet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid1701114En jaksa
Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene45753Minkälainen nainen
Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi27723Kissa eli kivuissa useita viikkoja
Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.137708- 44669
- 67635
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l208621Martinan mauton tyyli
Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää164602Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni36590Jos meillä olisi yhteinen koti
Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal52580