booli

pärisevä booli

ois tytön rippijuhlat tulossa ja pitäis joku hyvä booli tekasta,tyttö pitää punaviinistä ja sen kundi valkovenäläisestä,et oisko paha jos laittass punkkuu pohjaks esim merlot ja sit kahviliköörii ja saaremaa vodkaa maidolla ja ehkä anista ja spritee tai batteryy
lisä pärinää tuomaan, luulis pärisevän ja tuovan appiukolle pisteet kunnon boolista?vinkkejä pliis.

6

587

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paamimuppa

      Jospa laitat rippijuhlan booliin muumilimua ja spraittia. Ei sen ikäiset vahvempia kaipaa!

      • boolivaari

        noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!


      • jammu
        boolivaari kirjoitti:

        noh tarkoitus olisi laittaa tietysti eniten just spritee/batteryy ja punaviinii eikä todellakaan humaltumistarkoituksessa.aikuiset sit eri kombinaatiolla!

        Ime munaa


    • Mielipide minullakin

      En suinkaan väitä, että olisin ollut ripari-iässä enää mikään vesipoika. Vielä vähemmän olen sitä tänä päivänä. Viihdejuomat vain olivat silloin aikoinaan oman sukupolven ikioma juttu, ei siihen vanhempia kaivattu sellaisia tyrkyttämään.

      Kun omat muksuni ritten kävivät riparinsa, ei tullut mieleenkään mitään boolimaljaa tai viinitarjoilua pistää pöytään! Jossakin sopivassa välissä saatettiin sitten omien vanhempien ja appivanhempien kanssa ottaa vaivihkaa kupposet, mutta vain kahden vanhimman sukupolven kesken eikä osana kaikille suunnattua tarjoilua.

      Olen kaikkea muuta kuin raittiusintoilija ja suhteeni niin kirkkoon kuin näkyvään uskonnon harjoittamiseen muutenkin on etäinen, mutta silti vierastan alkoholin liittämistä osaksi juhlintaa, kun juhlinnan kohteena ovat vasta 15-vuotiaat nuoret.

    • Pärinää, pärinää!

      Pistä vaan punkkuu ja maitoo sekasi niin saat tosikivaa kokkelipiimää!

    • ehdoton EI

      Aloitus kai provo mut siltä varalta ettei ,niin olen vahvasti sitä mieltä,että rippijuhlissa ei todellakaan pidä tarjota alkoholipitoisia juomia.
      Eri asia jos perheen sukulaisia tai ystäviä jää yöksi tai iltaa istumaan varsinaisen rippijuhlistuksen jälkeen ja alaikäiset vieraat poistuneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Realistisesti

      Miten toivoisit, että asiat etenisivät hänen kanssaan? Kuka tekisi mitä?
      Ikävä
      112
      1093
    2. millaiset hiukset

      kaivatullasi on? :)
      Ikävä
      33
      819
    3. Miksi et edistä asiaa...

      Kaivattusi suhteen??
      Ikävä
      55
      818
    4. Minkälaista ajattelisit elämänne olevan

      jos olisit kaivattusi kanssa yhdessä?
      Ikävä
      65
      767
    5. Sinulle nainen

      Koitan vihdoin jättäytyä täältä pois. Taas koko illan tänne tullut vain jotain pilkkaus viestejä, ei jaksa tuollaista. M
      Ikävä
      78
      684
    6. Tää on todella huvittavaa seurata näiden savolaisten

      naapurusten piikittelyä ja vihanpitoa toisilleen netissä. Näyttää siltä, että Mehtoselle alkaa tulla isäukon piirteet e
      Tuusniemi
      37
      653
    7. Kuka mölyapina

      Kuka saatanan vittu naama mölisee sunnuntaiaamuna jolla ei oo edes lauluääntä. Yön kuulunut jonkun ajan mölinää sisälle
      Suomussalmi
      14
      579
    8. rattijuoppoja

      tavattu taas Haapavedellä, hyvä että poliisi on valppaana
      Haapavesi
      16
      537
    9. Kuhmosta (kyseenalaiseen) kuuluisuuteen

      Naapurikylän, siis Nurmeksen suurin tubettaja on iskenyt naisen Kuhmosta. Kertoo kanavallaan naisen olevan hyvä rakastel
      Kuhmo
      3
      532
    10. Salaattirosvo

      Sinulle tiedoksi joka varastit salaatit viime yönä kasvulootasta,jäit riistakameraan🤣🤣🤣. Tulehan selvittelemään asia
      Suomussalmi
      22
      532
    Aihe