Te jotka olette jättäneet saatavanne maksamatta. Oletteko olleet vielä yhteydessä kuluttaja-asiamieheen tai tehneet rikosilmoitusta? Millaista kannanottoa olette saaneet? Lakimieheni oli sitä mieltä että saatavia ei tarvitse maksaa jos kyseessä laiton yritys, tai ainakaan jos sopimukseen ei ole päästy.
Itsellä se tilanne että edelleen tulee postia, missä uhkaillaan nyt siis paikkakunnan käräjillä. Tämä ei kieli hyvästä perintätavasta vaan on uhkailua. tämä yritys ei voi saataviaan ilmeisesti käräjillekään viedä. Erikoista ettei kukaan voi tätä firmaa pysäyttää.
Asiakaspalvelun kanssa on turha edes yrittää keskustella. Eivät pysty neuvottelemaan, vaan lähettelevät viittauksia lakiin. Täytyy vaan ihmetellä tällaista tapaa. Nuo kulut ovat järjettömät ja täysin perusteettomat.
Kuinka käy Arplyn?
11
248
Vastaukset
- 7+3
Arplya nimistä firmaa ei ole enää olemassa, joten sellaiselle ei tarvitse mitään maksaa. Odotetaan rauhassa että tulee lappuja siltä GP PERINTÄTOIMISO OY:ltä, jossa lukee että se on ostanu Arplyn saatavat. Ei niillekkään tarvitse maksaa jos ne kulut on edelleen laittomia. Ja itse edelleen odotan että hyvittävät sen 40€ minkä huijasivat puhelinlaskussa, sitä ennen eivät saa mitään.
- arplylylyyl
sitä saa odottaa!loppu iän !saas nähä !päivä kerrallaan =) ei toi tyyppi pääse helpolla siis arplyn ukko!!
- Helvetin huvittavaa
Tämän palstan itkupotkuraivariviesteissä on kaikkein hullunhauskinta nämä viestistä toiseen toistuvat "lakimieheni".
"Lakimieheni oli sitä mieltä"
Just joo ja varmaan! Ihminen on niin täysin persaukinen ja taloutensa sotkuun ajanut että hänen on ollut pakko ottaa PIKAVIPPI, ja tuollaisella luuserilla muka on "lakimies"?????????????????
:-DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD- Tittidii74
Mitä huvittavaa siinä on? Lakimies se on kuluttajansuojalautakunnankin lakimies tai kunnan sosiaalihuollonkin maksama lakimies. Vai väitätkö toisin?
- SÄÄLITTÄVÄ PAS** KAS
helvetin huvittavaa!!tollanen urpo tulee tänään riehumaan !!MENE TÖIHIN SIITÄ !!
- töttöröööö
täällä ei varmaankaan muut ole riehueet kuin sinä. kummasti näyttää sinua kiinnostavan tällainen palsta ylipäätään.
- 2+5
Yksisarviseni oli myös sitä mieltä, että Arplyn laskuja ei tarvitse maksaa.
- AERIS TROMVELT!!
TUO OLI TUOLLE HELVETIN HUVITTAVAA TYYPILLE TARKOTETTU!TULI VIESTI AERIS TROMVELT LAINAA TILAPÄISESTI!VIELÄKIN JATKUU PASKA!!
- eatga
Valittakaa Viestintävirastoo noista viesteistä ja niistä nro. mitä on tullu!
- k.rantalainen
Hei!
Kaikille teille, jotka olette "velkaa" kyseisille yhtiöille. (Tromvelt, Hetivippi, Ecredit, Aeris..)
Pyytäisin että laittaisitte viestiä minulle.
Aion haastaa oikeuteen nämä yhtiöt mm. kiskonnasta, petoksesta ja kotirauhan häirinnästä sekä viestintärikoksesta.
Ja jos halukkaita löytyy, niin tehdään toki kesllä Tallinnan risteily, jossa käydään
Arply OU luona porukalla tutustumiskäynnillä!
Joukkokanne vaan tasaisi kuluja.
Vapaasti saa olla yhteydessä.
k.rantalainen@suomi24.fi - k.rantalainen
Muistutan tälläkin palstalla, että en koskaan keneltäkään pyydä, enkä ota vastaan centtiäkään mitään rahaa!
Minua on kusetettu noilla lainoilla, siksi olen myös tällä palstalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Stefu LOISTAVAA!
Ilmeisesti joku vedonlyönti tms, selvinpäin-elämästä👍👍👍 ilmankos ei ole Sofiaa näkynyt. Miten tän parin nyt käy, kun viimi ei maksettuna enää virta1341987Msisa on eronnut
Mies ei kestänyt jatkuvia syrjähyppyjä eikä totuutta Turun yöstä.291021- 69872
Venäläisiä keksintöjä?
Kun tässä nyt yritän miettiä venäläisiä keksintöjä, niin ei äkkiseltään tule oikein yhtään mieleen. Onko niitä edes?261757Tiedän että on aika luovuttaa
En vaan osaa. Liian kauan toivonut jotain, mikä ei koskaan tule toteutumaan. Olo ei ole mitenkään hyvä, mutta itken vähemmän kuin silloin kun sinuun r65749- 12721
Katumuksesta
Pitkäperjantaina eräässä seurueessa puhuttiin katumisesta ja mitä itse kukin katuu. Yleisintä tuntui olevan pahasti sanominen jollekin läheiselle ja t132685- 83680
- 26666
Sisällissota kiihtyy Ruotsissa
KaupunkiTaistelut koraanin puolesta kiihtyneet Linköpingissä ja Malmössä. Ruotsin poliisi joutunut vetäytymään suojiin. Päätän raporttini Ruotsista.208663