Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

ray:n pelimerkit

Löysin muutaman 2€:n pelimerkit, jotka blackjack pöydistä on jääny. Voiko näitä lunastaa jostain tai pelata uudelleen? Entä jos avaa puukolla niin onko sinne valettu 2 euron kolikko :D ?
56950
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kokeile hampailla....jos vaikka olisivat täyttä kultaa

Äänestä

Vie ne täyspotti pelisaliin. Siellä ne vaihtaa.

Äänestä

joo, pitää viedä jos haluaa rahaa. avasin yhden ja sisällä ei kolikkoa ole vaan metallin pala

Äänestä

Miltä sivustolta löytää\näkee aitoja pelimerkejä kun olisi muutama enkä tiedä onko ne aitoja

Äänestä

No aika hankalaa. Lähetä Ray.lle. Ja kannattaako 2€ 😁

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


maisteri12 kirjoitti:

Löysin muutaman 2€:n pelimerkit, jotka blackjack pöydistä on jääny. Voiko näitä lunastaa jostain tai pelata uudelleen? Entä jos avaa puukolla niin onko sinne valettu 2 euron kolikko :D ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu