kilpirauhanen ja vatsan toiminta

Aiheuttaako vajaatoiminta aina nimenomaan ummetusta? vai voiko esim. päin vastanen tilanne olla vajaatoiminnan yksi oire?
2184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vajaatoiminta aiheuttaa ummetusta. Mulla oli vaikea ummetus joka ei loppunut thyroxinilla vaan loppui sitten thyroidilla. Uskomatonta. Lähes vuoden olin joutunut käyttää säännöllisesti ummetuslääkkeitä eri muodossa!!!Toki ummetusta ollut jo nuoruudesta lähtien...

Äänestä

Mulla on vatsa pehmeänä vajiksella ja kovana, kun kallistuu liikkikselle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ehkävajis? kirjoitti:

Aiheuttaako vajaatoiminta aina nimenomaan ummetusta? vai voiko esim. päin vastanen tilanne olla vajaatoiminnan yksi oire?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu