Kepunuoret junttaavat

Hohhohhooo....

12

57

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hahhahhahhaaaa......

      "Keskustanuoret innostuivat valitsemaan puoluekokousedustajia sellaisella innolla, että lakipykälät unohtuivat."

      Niinhän ne tuppaa joo, noi lakipykalät kepulaisilta "unohtumaan", niin nuorilta
      kuin vanhemmiltakin.

      Tuskinpa ovat ainakaan Väyrystä junttaamassa.

      • Heh, heh, hee....

        "Keskustanuorten paikallisosastot pitivät esimerkiksi Helsingin puoluetoimistolla viime tiistai-iltana peräkkäin seitsemän ylimääräistä yleiskokousta. Kokouksille oli varattu aikaa vain 10-15 minuuttia."

        Kokouksiahan on yhtä tiuhaan ja ja lyhyitä kuin Kaikkosen Nuoriosäätiössä
        ainakin. Paljonkohan nämä nuoret kepuliveivarit kuittaavat kokouspalkkioita.


      • Kanki- Kaikkonen

    • Oikeus-Osmium 76

      Hyvältä näyttää Keskustan tulevaisuus, Keskustan toimiminen rikollisjärjestöma on alati turvattu ja rikollisuuden kasvu hyvässä vauhdissa.

      Kekkosen - Korsimon työ kantaa hedelmää vielä vuosikymmenten jälkeen, ei saa unohtaa muitakaan ml/kepu/keskustajohtajia, jotka ovat ahertaneet itseään säästämättä aamusta iltaan aina uuria konnuuksia, valeita ja rikoksia suunnitellessaan ja tehdessään.
      Veljeileminen rikollisten kanssa on myöskin arvokasta ja kunnioitettavaa työtä Keskustan ja keskustalaisten mielestä.
      ETEENPÄIN, leuka rintaan ja kohti uusia oikeudenkäyntejä!
      Tolliskojen Totuuden Torvet puhaltavat kuin Tuomiopäivän pasuunat kepurikollisten syyttömyyttä, joka onkin ainoa oikea Tolliskototuus.

      • Äystön Mutka

        Mitähän Tolliskojen Totuuden Torvet nyt sanovat? Oikeaa Tolliskototuutta jälleen? Onko totuus sama kun oli Suuren Vaalirahasotkun aikana?
        Kari Hokkanen antaa tulla Tolliskojen Totuuden Torvessa, ettei mitään väärää kukaan keskustalainen henkilönä, eikä Suomen Keskusta puolueena ei ole koskaan tehnyt mitään moitittavaa rikollisesta puhumattakaan.
        '
        'Anneli Oikeus- ja Totuustollisko puhumaan niin totta kun kun voi ja se on oikeaa totuutta, kaikki muu on Etelän Median valetta ja törkeää ajojahtia rehellistä Keskustaa kohtaan.


    • Peri Kaitsamo

      Kepun jäsenissä kuulema on paljon umpikommunisteja.

    • Omituista uutisointia. Pelkkä mustamaalaava otsikko. Taitaa olla niin sanotun journalismin pohjanoteeraus.

      Syy tai selitys voi tietysti piillä dementiassakin. On ollut varmaan tarkoitus kirjoittaa kapitalistisesta riistosta, mutta älli onkin sitten tehnyt tepposet.

      • Pelkkä otsikko?

        Oletko lukenut paperiversion? Sieltä löytyy ehkä otsikolle pohjaa? Tuossa nettiversiossa ei ole koko juttu. Oletko sinä sellainen kepukommunisti?


      • Osmium 76

        Kyllä tässäKIN tapauksessa on kysymys rikollisesta toiminnasta, kuten Keskustan toiminnassa nykyään lähes aina on.
        Kepulaisnuoret ovat herättäneet henkiin jo 1970 luvulla nukkumaan jääneitä perusosastoja ja tehtailleet niillä toiminnan ja ainoana aisana on ollut puoluekokousedustajan valinta. Mitä aidointa ja rehellisintä kepuölaistoimintaa.

        Nämä osastot eivät enää ole rekistöreityjä yhdistyksiä, koska ne on opistettu yhdistysrekisterisä niiden toiminnan loputtua.
        Kyllä tässä tapauksessa kepulaiset riistävät toisiaan.
        No kyllä aitoon kepumeininkiin tässäkin tapauksessa löytyy syylliset, Etelän Media ja sen ajojahti rehellistä ja oikeudenmukaista Keskustaa kohti ja pääkonna on tietysti Paavo Lipponen.
        Anneli Oikeus- ja Totuustollisko varmasti kertoo miten asiat ovat ja S-L Anttila vahvistaa asian valallan, väärällä kuten tavallisestikin, muta valalla kuitenkin.

        Ole huoleti, kyllä rikollisuudella on tulevaisuudessakin Keskustassa ja keskustalaisten keskuudessa tukeva jalansija.


    • He he hee

      IL:n kansi

      "Keskustan puheenjohtajavaali. Rumat keinot käyttöön".

      • Tollot eivät pysty

        edes omia sisäisiä vaalejaan käymään ilman vilppiä


      • Kepuslogan

        Peli on kovaa, mutta epäreilua.

        Kepu ei saa edes puheenjohtajaansa valittua reilun meiningin merkeissä. Sellaisesta puolueesta ei ole kansalaisten asioita hoitamaan, jonka aika menee keskinäiseen riitelyyn ja nokkapokkaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      99
      6003
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      80
      4772
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      96
      3025
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      26
      2810
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2095
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1506
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      335
      1057
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      85
      1028
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      125
      960
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      764
    Aihe