normaalina pidetyltä naiselta. Miksi pitää loukata lähimmäistä ihmistä kurjalla pettämis touhulla. Onko tunteista puhuminen vaikeaa?? Luulisi fiksuna pitämäni naisen tietävän mikä on oikein ja mikä väärin. Tasapainoisena pidetyn parin kaikki yhteinen huuhtoutuu hukkaan. Miksi ihmiset ei jaksa puhua ja pussata omalle puolisolleen, vaan pitää lohtua hakea työpaikan P-leikeistä,,,,. Sen minkä taakseen jättää sen edestään löytää. Toivottavasti pitää paikkansa tällä naisella.
Raukkamaista käytöstä puolisoa kohtaan,,,
11
551
Vastaukset
- satuitko pitämään
jalkoja kun noin hyvin tiedät? vai puhutko itestäsi?
- nooooooh
kuuluuko asia sivullisille...yhdyn edelliseen puhujaan!?!??!?!?
- ammattilaisenvastaus
Pettäminen voi olla niin pakkomielteistä, että pettäjä saattaa jopa provosoida puolisoaan voidakseen olla tähän tyytymätön ja saadakseen siirrettyä syyllisyytensä toisen kannettavaksi: ”Eihän tuollaisen kanssa voi elää.”
– Kun uskottomalta kysyy, oletko oikeasti valmis siihen, että avioliittosi voi tuhoutua, hän useimmiten hätkähtää. Hän ei itsekään tiedä, mitä pettämisellään saa aikaan ja mitä välttää tai etsii sen avulla.
Vaikka päälle päin näyttää siltä, että pettäjä on vahvoilla ja uuden salarakkautensa kanssa onnellinen, hän on Kaija Maria Junkkarin mukaan usein vähintään yhtä kipeästi terapian tarpeessa kuin petetty.
– Uskoton tarvitsee apua kyetäkseen kysymään itseltään, mikä on tämä puoli minussa, joka pettää, valehtelee ja kuvittelee, ettei pettämisellä ole mitään seurauksia. Useimmiten hän ei lainkaan tunnu ymmärtävän, miten syvästi loukkaa puolisoa ja parisuhteen perusoletusta uskollisuudesta ja luottamuksesta.
Vähiten pettäjä ymmärtää sitä, mitä uskottomuus vaikuttaa häneen itseensä.- No niin
Aloittajalle: huh.. huh... että tätäkin kokeillaan...
- aikuinen nainen
(ammattilaisenvastaus6.6.2012 17:12) siinä sinulle pierase pöntöön pröööt ja katso tuliko mitään.
- "työkaveri"
Tämän saman osaa miehetkin ihan yhtä lailla...
- Fiksuja ja viksuja
Ootko sä se sama, joka menetti kunnoituksensa fiksuna pitämäänsä mieheen, jolla oli perhe ja lapsiakin? Vikestiketju taisi lähteä mäkeen...
Olisikohan aika tarkistaa ne fiksuuden kohteet ihan laajemminkin?- Sekö taiteilija
ketju?
Jollekkin se vaan kolahti ja pyysi poistoon. Tunnisti itsensä, ja oli käärmeissää kohtelusta, kun siemenlinkona paikkakunnalla vaimon tietämättä pyöri, ja jäi lopulta kiinni! - Ei mitään uutta
Sekö taiteilija kirjoitti:
ketju?
Jollekkin se vaan kolahti ja pyysi poistoon. Tunnisti itsensä, ja oli käärmeissää kohtelusta, kun siemenlinkona paikkakunnalla vaimon tietämättä pyöri, ja jäi lopulta kiinni!Ai kuka niistä kaikista kuvauksiin sopivista siemenlingoista tunnisti itsensä?
Onhan noita, mitä ihmettä siinä?
Ihan samoin kuin pettäviä naisiakin, mikään ei ylitä uutiskynnystä.
- Pettäjät on pers...
Niin lähti ja ihan sen takia et se kolahti ja ko. ihminen taisi tunnistaa itsensä. Se "taiteilija" meinaan. No tuskinpa se ihminen ihminen miksikään näillä ketjuilla miksikään muuttuu mutta ttietääpähän et tiedossa on mikä on miehiään ;)
- LissääLissää juoruja
Pettäjät on perseessä, joo, niinhän ne on.
Ja tämä normnaalina pidetty nainekin on touhunnut kaiken aikaa miehensä tietämättä pitkin naapurikaupunkejakin ja tehnyt lehtolapsia viiden kuukauden välein eri miehille. Siellä ne on lastensuojen hoidossa ja se mieskin jost täällä kirjoitettiin, niin se siemenlinko on jo häippässyt maasta ois, kun niin monet ruokkomaksut odotti käräjätuvassa.
No niin, uskokaa nyt ihmneessä, että kaikki kirjoitettu on ihan totta.
Kertokaa lisää ....
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145