Silmiini osui taas yksi artikkeli, jossa miehet kertoivat millainen naisen pitää olla sängyssä. Minä en pysty olemaan sellainen, en vain ole sen kaltainen luonteeltani. Minä olen ujo ja arka ja epävarma, enkä osaa tehdä mitään erikoista ja jännittävää. Joten onko minulla mitään muuta mahdollisuutta kuin olla suosiolla yksin lopunkin elämääni? Voiko kukaan mies saada mitään irti seksistä naisen kanssa, joka ei ole estoton ja kekseliäs ja loistava sängyssä?
Olen siis kokematon 22-vuotias nainen.
Seksistä
13
396
Vastaukset
- zisel
Teeskentele: http://vocaroo.com/
Kyllä ne miehet kuule pitää huolen omista saamisistaan, ole huoleti.
- relax beibi
Seksin harrastamista voi opiskella ihan niin kuin talon rakenramistakin. Joten kyllä sinä opit miellyttämään miestä ja ekalla kerralla ei todellakaan tarvii osata kaikkea. Annat miehen ohjailla eka niin homma menee hyvin
- älä tee niin kuin mi
Olet vielä sen ikäinen, että sinulla on ns. oikeus olla kokematon. Nyt vain etsit vaikka ensimmäisen vastaantulevan puliukon ja alat harjoittelemaan, niin osaat sitten, kun kohtaat sen, jonka haluat.
Minä typerys jouduin torjumaan elämäni rakkauden, koska olin vielä silloin neitsyt, eikä minulla ollut taitoja, että olisin voinut alkaa suhteen hänen kanssaan. Nuoruus meni jotain muuta ajatellessa ja yhtäkkiä elämässäni olikin se oikea, mutta tiesin, etten pystyisi tyydyttämään häntä sängyssä, joten oli pakko sanoa, etten ole kiinnostunut. Vaikka oikeasti olisin ollut.
Ei siihen auta kuin harjoittelu, joten aloita jo nyt viikonloppuna! - toimivahenkaritemppu
Nussit ja annat laskea sisään. Vähän ajan päästä teet vain henkaritempun ja otat suihin poliisilta. EBIN ES
- asssaass
Höpöhöpö. Useimmat ikäisesi miehet on ihan yhtä kokemattomia. Etsi mukava kumppani jonka kanssa harjoittelette yhdessä. Seksi on iloinen asia.
- eikä ole
Seksi on iloinen asia? Ei ole, se on ihan uskomattoman stressaavaa ja ahdistavaa ja useimmiten sattuukin niin hemmetisti. Ei tosiaan ole iloinen asia. Jos joskus eroan miehestäni, en enää ikinä, ikinä, ikinä harrasta seksiä. En ikinä!
- -Yksilöllinen-
JOtkut miehet ovat ns. opettajia, jotka tykkäävät juuri kokemattomista naisista eli tuollainen sopisi varmaan sulle seksikumppaniksi. Itseäni sen sijaan kiinnostaa vain huippuosaajat...
- Tietysti huipulta
Holmesin John....mutta sehän on jo kylmennyt
- loistava sängyssä?
Olet juuri sellainen kuin normaalin kokemattoman naisen tulee ollakin paitsi jos haluat pornotähdeksi tai keskenkasvuisten poikien pornoleikkikaluksi.
Ei niitä erikoisia ja jännittäviä pidä osata ennakolta vaan ne on tapaus ja henkilökohtaista inspirointia sopivassa tilanteessa.
Ei sinun pidä eikä ole syytä osata mitään ennakolta pelkkä oppimishalu riittää takuulla. Ujous, arkuus ja epävarmuus on normaaleja kivoja ja kiehtovia luonteenpiirteitä kokemattomilla nuorilla naisilla.
” Voiko kukaan mies saada mitään irti”
Tosimies saa kaltaisestasi naisesta irti unelmiensa partnerin jos haluaa. Hyvää vakituista setsivä haluaa juuri kaltaistasi
Estottomuus, kekseliäisyys ja loistavuus tulee harjaantumisen myötä jos niin haluat.
Jokainen normaali nainen voi oppia loistavaksi sängyssä jos todella haluaa olla herkku.- Ole oma itsesi
Kunhan kumppani on sellainen, että hänen kanssaan synkkaa muutenkin hyvin niin tuo seksikin alkaa luistamaan ihan omalla painollaan... kun molemmat sitä haluavat.
Tekemällä oppii ja harjoittelu se vasta kivaa onkin ;-)
Voi vittu
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭1987956Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät
Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa973788"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin1323674Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma892971Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni1442575Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.472486- 1402077
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.41578- 671551
Miksi suorittamisesta tulee
Miksi suorittamisesta tulee hyvä fiilis? Mitä sillä paikataan? Jollekinhan se voi olla jopa terapeuttista, mutta itse a641415